Logistika a sklady

VCHD Cargo rekordně rostla

Přepravní společnost VCHD Cargo rekordně rostla. Firma oznámila předběžné výsledky svého hospodaření v roce 2021. Tržby skupiny vystoupaly na více než jednu miliardu korun.

V České republice VCHD Cargo zaznamenala 17procentní růst, v Německu společnost dosáhla téměř 60procentního nárůstu tržeb. Německá přepravní společnost Völker Logistik jako loňská akvizice VCHD Cargo vykázala tržby ve výši 97 milionů korun. Celkem skupina VCHD Cargo v loňském roce realizovala více než 38 400 přeprav do více než 4 800 destinací v celé Evropě.

VCHD Cargo rekordně rostla

Společnost VCHD Cargo v předchozích letech posilovala po personální stránce s cílem zvýšení tržního podílu v České republice a Německu, jako největším evropském logistickém trhu. V roce 2021 pak navzdory rozkolísanému trhu s přepravami sklízela úspěchy své strategie růstu. V České republice činily její tržby 853 milionů korun. Tohoto 17procentního růstu společnost docílila díky novým akvizicím, získala zakázky od balíkových providerů i výrobních společností.

Zároveň rostla společně se svými stávajícími zákazníky, zejména v logistickém sektoru. V Německu se společnosti podařilo dosáhnout enormního nárůstu obratu ve výši 59 procent na celkových 73 milionů korun prostřednictvím dceřinné společnosti VCHD Cargo GmbH. O vysoký dvouciferný skok v tržbách se postaral organický růst v podobě nových zakázek především v oblasti přepravy výměnných nástaveb. S pozitivními hospodářskými výsledky uzavřela rok i nová akvizice VCHD Cargo – německá společnost Völker Logistik, která docílila tržeb ve výši 97 milionů korun.

Investice do techniky a personálu

VCHD Cargo v roce 2021 investovala do rozvoje poboček, vozového parku a do svých zaměstnanců. Na pobočce v Havlíčkově Brodu byla dokončena přestavba administrativních prostor a zázemí pro zaměstnance a byly provedeny venkovní úpravy prostor kolem pobočky. Na centrále společnosti v Kladně bylo vybudováno nové parkoviště pro kamiony.

Podstatná část investic VCHD Cargo byla určena i do obnovy vozové flotily. Společnost v loňském roce pořídila 71 nových vozidel v celkové hodnotě 5 milionů eur a poprvé zahrnula do vlastní flotily také výměnné nástavby. Čipová krize a velmi dlouhé dodací lhůty nákladních vozidel však společnosti v loňském roce proces obnovy vozové parku významně ztížily. Investiční strategie VCHD Cargo v loňském roce zahrnovala i digitalizaci procesů s cílem snížit administrativní zátěž svých zaměstnanců, především řidičů, a díky získávání kvalitních dat dále zlepšovat plánování přeprav i komunikaci se zákazníky.

I rok 2022 bude pro VCHD Cargo rokem investic. Společnost bude v tomto roce dále rozvíjet oblast přepravních i spedičních služeb a pokud to z pohledu disponibility vozidel a dodacích lhůt bude možné, pořídí dalších desítky nových tažných a přípojných vozidel. V plánu je také další podpora zaměstnanců.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button