Silniční doprava

Šéf Daimler Truck AG přebírá předsednictví Výboru ACEA pro užitková vozidla

Martin Daum, předseda představenstva společnosti Daimler Truck AG a člen představenstva společnosti Daimler AG, převzal předsednictví v radě pro užitková vozidla Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA). Rada se skládá z generálních ředitelů předních evropských výrobců nákladních vozidel, autobusů a dodávkových vozů.

Martin Daum: „Změna klimatu je na prvním místě programu průmyslu užitkových vozidel, protože je největší výzvou pro globální ekonomiku a pro celé lidstvo. V letošním roce je naší nejvyšší prioritou spolupráce s politickými činiteli s cílem umožnit silniční nákladní dopravu bez emisí CO2. Tento proces musí nabrat vyšší tempo, protože našim zákazníkům trvá přibližně deset let, než kompletně obnoví svůj vozový park. Naším konečným cílem je mít do roku 2050 odvětví silniční nákladní dopravy zcela neutrální z hlediska emisí CO2.

Přečtěte si také

Transformace našeho sektoru na uhlíkovou neutralitu bude bezprecedentní, co se týče rychlosti i rozsahu,“ řekl Daum. „Jsme připraveni spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami na zavedení jasného plánu, který zahrnuje zavedení infrastruktury pro nabíjení a vodíkové palivo vhodné pro nákladní automobily a také politický rámec, díky kterému budou technologie s nulovými emisemi CO2 tou nejlepší volbou z hlediska nákladů pro naše zákazníky.“

Rada ACEA pro užitková vozidla každoročně jmenuje svého předsedu. Martin Daum převezme tuto pozici od Henrika Henrikssona, generálního ředitele společnosti Scania, který předsedal výboru v roce 2020.

Přečtěte si také

Back to top button