Silniční doprava

Voticko je od soboty 22.8. součástí Pražské integrované dopravy

Ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k dalšímu rozšíření integrace veřejné dopravy na Benešovsku, konkrétně v oblasti Voticka.

Na jednu jízdenku bude možné jezdit autobusy i vlaky v rámci zaintegrovaných oblastí Středočeského kraje, ale také například pražskou MHD. I zde dochází k rozšíření nabídky spojů, zpravidelnění jízdních řádů a zpřehlednění linkového vedení. Zavedeny jsou návaznosti mezi autobusy a rychlíky v Benešově. I k této integraci jsou vydány informační materiály s jízdními řády, mapou a základními informacemi o linkách i jízdném, které jsou zdarma k dostání v lokálních infocentrech, na městských a obecních úřadech, v autobusech i na vlakových nádražích.

Ve dnech před a po začátku integrace budou pomáhat cestujícím informátoři přímo v terénu, a to ve Voticích na autobusovém nádraží a v Praze u stanice metra Roztyly. Na informačních stáncích PID budou k dispozici všechny potřebné informační materiály.

Zapojení do systému PID se týká obcí Benešov, Bystřice, Červený Újezd, Heřmaničky, Jankov, Ješetice, Louňovice pod Blaníkem, Maršovice, Mezno, Miličín, Neustupov, Olbramovice, Popovice, Ratměřice, Sedlec-Prčice, Smilkov, Střezimíř, Vojkov, Votice, Vrchotovy Janovice, Zvěstov.

Páteřní dopravní obslužnost zajišťuje linka 500, která propojuje Benešov, Olbramovice, Votice, Miličín, Sudoměřice u Tábora a Tábor. Vybrané spoje jsou z Benešova prodlouženy do Prahy, na opačném konci linky pokračují dílčí spoje až do Jindřichova Hradce nebo Třeboně. Je zachováno i přímé spojení Mladá Vožice-Praha.

Na jízdenku PID bude po realizaci integrace možné cestovat pouze v části trasy Praha – hranice Středočeského/Jihočeského kraje. Pro cesty na území Jihočeského kraje platí tarif vyhlášený dopravcem.

V Benešově je zajištěna návaznost na rychlíky linky R17: příjezd linky 500 od Votic ve 40. minutu a odjezd rychlíku do Prahy ve 49. minutu; opačně příjezd rychlíku od Prahy v 11. minutu a odjezd linky 500 do Votic ve 20. minutu.

Během ranní a odpolední špičky pracovních dní je linka 500 provozována v intervalu 30-60 minut, v dopoledním sedle 60-120 minut. O sobotách budou provozovány 4 páry spojů mezi Miličínem a Benešovem, o nedělích a svátcích bude tento počet navýšen spojů.

Informační leták k integraci Voticka můžete stáhnout zde.

Back to top button