Zprávy

Výrazná úspora času při obsluze plachty díky systému Kögel FastSlider

S okamžitou platností je pro spoustu variant valníkových vozidel Kögel Cargo, Mega a Lightplus generace NOVUM k dispozici volitelný, lehký a snadno obsluhovatelný posuvný plachtový systém Kögel FastSlider.

Tento systém se vyznačuje rychlým otevíráním a zavíráním a skládá se z plachty zesílené mini klanicemi, která splňuje standard pro pevnost nástavby DIN-EN-12642-Code-XL. Vpředu je systém vybaven pákou s rychloupínacími uzávěry, pomocí níž se dá upínací plachta v průběhu několika málo sekund otevřít nebo zavřít. Vzadu se potom nachází osvědčená napínací hřídel a ráčna Kögel. U vozidel Kögel Mega je napínací hřídel a ráčna použita vpředu i vzadu. Tímto systémem reaguje společnost Kögel na zvyšující se nároky na krátkou dobu nakládání v automobilovém a nápojovém průmyslu a řidičům nabízí možnost rychlé, snadné a bezpečné manipulace při nakládce a vykládce.

Posuvný plachtový systém Kögel FastSlider
Kögel FastSlider je lehký posuvný plachtový systém, který se rychle otevírá a zavírá bez použití přezek. O bezproblémový posuv plachty se starají válečky vyvinuté speciálně pro tento systém. Nahoře se pohybují v hliníkovém střešním pásu, který lze kombinovat se zvedací střechou. Dole se nachází ocelový profil, jenž se šroubuje z boku na podvozek. Plachta se díky tomu při otevírání pohybuje velmi snadno a složí se do hustých záhybů. Přidržování plachty vlající vzhůru a obsluha špinavých přezek je tak minulostí.

Systém Kögel FastSlider je dostupný pro jednu a pro dvě strany a lze jej mnohostranně přizpůsobit podle rozmanitých logistických požadavků, s nimiž se lze setkat v automobilovém či nápojovém průmyslu nebo při přepravě palet. Při použití na jedné straně disponuje volitelný systém Kögel FastSlider také střešní plachtou Kögel Strong & Go Integral a boční plachtou odpovídající směrnici 9.5 společnosti Daimler. Pokud je návěs vybaven systémem Kögel FastSlider na obou stranách, používá se příslušná střešní plachta Kögel Strong & Go Integral.

Přečtěte si také

Back to top button