Logistika a sklady

Anabela Pires je první ženou ve vedení regionu v DHL Freight

Od 1. ledna 2021 převzala Anabela Pires jako CEO regiony Central Eastern, Southern Europe & Americas, Middle East, Africa (CESE & AMEA). Dr. Thomas Vogel byl jmenován novým CEO DHL Freight pro region Německo, Rakousko a Švýcarsko. 

Anabela Pires má více než 25-leté zkušenosti v oblasti nákladních přeprav. Ve skupině Deutsche Post DHL pracuje od roku 2012. V roce 2014 se stala manažerkou terminálu DHL Freight v německém Maintalu a poté v roce 2015 povýšila na pozici Area Central DHL Freight Germany & Terminal Manager Maintal. Od 1. ledna 2021 pak převzala funkci generální ředitelky DHL Freight pro region CESE & AMEA.

Předchůdce Anabely Pires na její nové pozici, Stefano Arganese, byl od 1.ledna 2021 jmenován Chief Transformation Officer a je nově zodpovědný za vedení klíčového programu v oblasti digitalizace E4U. Projekt digitalizace, který zahrnuje také vývoj a zavedení nového systému řízení přeprav EVO, je jedním z nejdůležitějších projektů DHL Freight pro příštích několik let.

S účinností od 1. ledna 2021 převzal Thomas Vogel, dosud Chief Operation Officer v DHL Freight, funkci CEO DHL Freight pro Německo, Rakousko a Švýcarsko. Nastupuje po Bernhardovi Wirthovi, který na konci roku odešel do důchodu. Stejně jako Pires, není Vogel ve skupině žádným nováčkem. V Deutsche Post DHL začal pracovat v roce 2014 jako vedoucí strategie v divizi Post & Parcel a v roce 2016 byl jmenován Senior Vice Presidentem Resource Management v divizi Post & Parcel Germany. Do DHL Freight přestoupil v roce 2017. Vogel se stal provozním ředitelem společnosti DHL Freight v roce 2018 a hrál hlavní roli ve zvyšování produktivity a kvality přepravní sítě Freight. Od roku 2019 je Vogel také členem představenstva dceřinné společnosti Saloodo!, která je digitální platformou pro nákladní přepravy.

Thomas Vogel

Back to top button