Logistika a sklady

DHL Freight v České republice reaguje na vývoj na dopravním trhu zvýšením cen

DHL Freight, jeden z největších poskytovatelů logistických služeb a přední silniční nákladní přepravce v Evropě, oznamuje, že je v důsledku vývoje na dopravním trhu a s tím spojeným růstem nákladů na zajištění přeprav nucen přistoupit k úpravě cen.

Cílem je i nadále poskytovat nejvyšší kvalitu a standard služeb pro všechny zákazníky. Letošní rok se v oboru nákladní silniční přepravy nese ve znamení rekordní poptávky po dopravních kapacitách. Narušené dodavatelsko-odběratelské řetězce přináší výzvy v plánování materiálových a zbožových toků, jak z pohledu množství tak časování.

Toto, spolu s přetrvávajícím nedostatkem řidičů, způsobuje omezenou dostupnost volných dopravních kapacit a to na celém evropském trhu.

Na růst nákladů na zajištění přeprav mají vliv i další faktory. Dramatický růst ceny pohonných hmot, vývoj míry inflace a v neposlední řadě také dopady restrikcí způsobených pandemií Covid-19.

DHL Freight každoročně investuje do informačních technologií, rozvoje přepravní sítě, zákaznického servisu a inovativních projektů v oblasti udržitelné logistiky.

„Našim zákazníkům tak můžeme nabídnout lepší kvalitu poskytovaných služeb, zkrátit přepravní časy nebo zajistit potřebné kapacity během každoroční hlavní sezóny. Rovněž ale musíme sledovat situaci na dopravním trhu. Rostoucí poptávka po silniční přepravě, která je dokonce vyšší než v roce 2019, tedy před zavedením restrikcí spojených s pandemií Covid-19, a nedostatek řidičů, jsou jasnými signály výrazného nedostatku dopravních kapacit i v následujícím období. Zvýšení cen za přepravní služby je nutnou a pochopitelnou reakcí na zvyšující se náklady a je základem k zajištění takové úrovně služeb, kterou naši zákazníci znají a které věří,“ říká Vít Návrat, Managing Director Central Eastern Europe DHL Freight.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button