Logistika a sklady

cargo-partner expanduje v Asii

Společnost cargo-partner přeměnila své zastoupení v Jakartě na plně funkční pobočku, aby dále posílila svůj závazek v jihovýchodní Asii. Tento region je pro společnost strategicky velmi důležitý. Tato změna je logicky dalším krokem pro cargo-partner, jelikož obchod z a do Indonésie neustále roste.

S růstovými faktory více než 15 % v oblasti nákladní dopravy plánuje cargo-partner úspěšně rozšířit své obchodní aktivity v Indonésii, která je v současnosti 16. největší ekonomikou na světě. Rozšíření bylo možné poté, co indonéská vláda v roce 2021 změnila místní předpisy, povolující zahraničním logistickým společnostem začlenit se jako podniky v úplném zahraničním vlastnictví. To umožňuje cargo-partner poskytovat své služby přímo zákazníkům v Indonésii, což legálně nebylo možné v rámci zastupitelského statutu. Vzhledem k velikosti Indonésie a jejích průmyslových areálů je otevření kanceláře v Jakartě, s jedenácti zaměstnanci, jen prvním krokem ke zvýšení stopy cargo-partner v zemi. Kancelář v Jakartě nabízí místním zákazníkům, zámořským kancelářím, partnerům a agentům širokou škálu logistických řešení, která pokrývají mezinárodní, ale i vnitrostátní nákladní přepravu.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, uvádí: „Využili jsme této příležitosti, kterou nám dala indonéská vláda, a přeměnili jsme naši zastupitelskou kancelář na plně funkční pobočku v Jakartě. Nedávno jsme rozšířili naši síť poboček v Austrálii a po přidání Indonésie pokračujeme v naplňování naší strategie expanze v regionu. Toto byl pro nás další důležitý a logický krok. Těšíme se, že budeme podporovat naše indonéské zákazníky nejlépe, jak umíme, protože zákazník je v centru všeho, co děláme.“

18 let v Asii

cargo-partner nastartoval své aktivity v Asii v roce 2004 otevřením dvou kanceláří v Číně a na Tchaj-wanu. O čtyři roky později rozšířil poskytovatel logistiky své zaměření na ASEAN region otevřením kanceláří v Thajsku a Singapuru. V následujících letech pokračoval cargo-partner ve svém růstu v jihovýchodní Asii pobočkami v Malajsii (2011), Vietnamu (2013), Myanmaru (2017) a Kambodži (2018). Dnes je cargo-partner v regionu zastoupen více než 200 zaměstnanci a svým zákazníkům nabízí široké spektrum služeb.

Přečtěte si také

Back to top button