Logistika a sklady

cargo-partner rozšiřuje globální síť o Velkou Británii

Mezinárodní poskytovatel dopravy a informační logistiky koupil třetinu svého svého dlouhodobého partnera Aztek International Freight Ltd. z Manchesteru.

K 1. lednu 2021 zahájila společnost cargo-partner provoz své nové kanceláře v Manchesteru. Její vznik navazuje na investici do místní partnerské společnosti Aztek International, kde je cargo-partner nyní třetinovým akcionářem. Nabídka služeb společnosti cargo-partner ve Velké Británii zahrnuje leteckou, námořní, silniční a železniční dopravu a komplexní celní služby, jež splňují požadavky vyplývající z odchodu Velké Británie z EU dne 1. ledna 2021.

Odborné znalosti v oblasti cel pro pobrexitové výzvy

Pan Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, vysvětluje: „Tato investice do spolupráce s naším dlouholetým partnerem, společností Aztek, byla naším prvním strategickým krokem směrem k založení společnosti cargo-partner ve Velké Británii. Kromě jiných faktorů bylo naše zahájení činnosti dne 1. ledna motivováno naším přáním optimálně podporovat naše zákazníky v jejich výzvách souvisejících s nedávným brexitem. V uplynulém měsíci byly naše zkušené týmy v EU a Velké Británii velmi úspěšné v poskytování expresních celních služeb mnoha klientům.“

Zaměření na nouzová řešení

Vedle pomáhání svým zákazníkům s pobrexitovými celními postupy se poskytovatel logistiky strategicky zaměřil také na expresní řešení pro vysoce časově kritické přepravy. Od otevření své kanceláře ve Velké Británii vyřídil místní tým společnosti cargo-partner několik naléhavých zásilek, včetně úplného charterového letu s pneumatikami pro automobily z Thajska a dalších spěšných leteckých zásilek pro zákazníky z automobilového průmyslu. Mezi další klíčová odvětví, na která se společnost plánuje zaměřit, patří průmysl, letectví a kosmonautika, zdravotnictví, maloobchod a spotřební zboží.

Silná evropská síť a úplné pokrytí Velké Británie

„Naše nová kancelář v Manchesteru je průlomovým přírůstkem do naší evropské sítě a přináší našim zákazníkům významnou dodatečnou výhodu,“ je přesvědčen pan Stefan Krauter. „Díky našemu silnému uspořádání ve střední a východní Evropě můžeme zajistit hladké a efektivní procesy pro dovozy a vývozy do a ze Spojeného království. V tuto chvíli řešíme mnoho silničních přeprav z EU do Velké Británie a také ze Severního Irska do Velké Británie a naopak.“ Na základě úzké spolupráce se svým partnerem, společností Aztek International, může společnost cargo-partner poskytnout úplné pokrytí Spojeného království ze tří administrativních poboček v Manchesteru, východním Londýně a Bradfordu.

Kromě poskytování řešení pro evropskou dopravu naváží společnosti cargo-partner UK a Aztek International silné obchodní vztahy jak napříč globální sítí společnosti cargo-partner, tak napříč sítí agentů společnosti Aztek. Zpočátku se zaměří na rozvoj nových obchodních příležitostí v Asii, Indie – Sdružení národů jihovýchodní Asie, jakož i v Severní a Jižní Americe.

Přečtěte si také

Back to top button