Logistika a sklady

cargo-partner rozšiřuje obchodní divizi High Tech Logistics do Německa, střední a východní Evropy

Rok po spuštění divize High Tech Logistics v Rakousku založila společnost cargo-partner v Německu specializovanou divizi a rozšířila své high-tech logistické služby do devíti zemí střední a východní Evropy.

Rozsah služeb sahá od časově přesného dodání speciálním vozovým parkem až po specializované řešení skladování, správu a konfiguraci reverzní logistiky, jakož i montáž na místě a instruktáže zákazníků.

Se svou obchodní jednotkou pro high-tech logistiku nabízí cargo-partner řešení šité na míru pro různá odvětví – jako jsou bankovnictví, kancelářské vybavení, digitální zobrazovací systémy, telekomunikace, IT a zpracování dat, až po nemocniční, zdravotnické a laboratorní přístroje.

„Po loňském úspěšném spuštění služby High Tech Logistics v Rakousku bylo otevření specializované divize v Německu dalším logickým krokem,“ vysvětluje Andreas Nowak, Managing Director cargo-partner v Německu.

„Protože se jedná o služby specifické pro zákazníka s potřebou přizpůsobených komplexních řešení, vidíme na německém trhu velmi velký potenciál pro cargo-partner. Chceme do toho proniknout spoluprací s vybranými partnery a budováním naší vlastní prodejní struktury v zemi. V kombinaci s naší řídící věží ve Vídni a našim silným zastoupením na trhu ve střední a východní Evropě se z cargo-partner v současnosti stává silný poskytovatel špičkové logistiky v tomto regionu. „

Foto: cargo-partner

Technická distribuce s vyhrazeným vozovým parkem

Spolu se středně velkými kooperačními partnery využívá cargo-partner svou globální síť importních a exportních uzlů na nabídku časově přesných dodávek s dvoučlennou posádkou jako standard při přepravách na poslední míli. Kromě dodávek citlivých zařízení „v bílých rukavicích“ a vybavení přímo na místo instalace, patří mezi specializované služby i vybalení a montáž na místě, instruktáž zákazníků, demontáž, zpětná přeprava, kontrola a drobné úpravy použitého vybavení.

Pro své technické distribuční služby společnost primárně využívá vzduchem odpružené nákladní vozidla se skříňovými nástavbami, hydraulické zvedací plošiny a komplexní vybavení specifické pro dané odvětví, jako jsou elektrické schodolezy, zdvihací nářadí, desky na rozložení břemene a montážní nářadí.

High tech skladování

cargo-partner nyní provozuje high tech logistická centra v Rakousku, Německu, České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bulharsku a Rumunsku. Poskytovatel logistiky zde nabízí komplexní škálu služeb odpovídajících požadavkům high tech zařízení a vybavení. Vytápěné a bezprašné sklady obsahují samostatné zóny pro skladování a manipulaci, jakož i vyhrazené pracovní oblasti pro servisní techniky.

Rozsah služeb zahrnuje od vyzvednutí na paletě, na úrovni položky, sériového čísla až po seskupení, balení a množství dalších služeb. Vysoké bezpečnostní standardy jsou zabezpečeny kamerovým dohledem, pohybovými senzory a kontrolou přístupu, jakož i zabezpečením vnitřních a venkovních prostor alarmem a protipožární ochranou.

cargo-partner již několik let nabízí na míru šité logistická řešení pro zákazníky ze širokého spektra průmyslových odvětví. V posledních letech se poskytovatel logistiky zaměřil na odvětví jako jsou automobilový průmysl a náhradní díly, High Tech a elektroniku, farmaceutický průmysl a zdravotnictví a potravinářství a zboží rychle podléhající zkáze.

Vedle letecké, námořní, silniční a železniční dopravy a skladové logistiky nabízí cargo-partner i „end-to-end“ řešení. Patří sem doručení na poslední míli, celní odbavení a transportní pojištění, jakož i komplexní správa dodavatelského řetězce a sofistikované IT řešení.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button