Logistika a sklady

cargo-partner rozšiřuje síť v Číně

cargo-partner rozšiřuje síť v Číně. V první polovině roku 2022 rozšířila společnost cargo-partner svou síť kanceláří a skladů v Číně a zavedla nové služby železniční a silniční přepravy z Číny do Evropy a střední Asie. 

Týmy společnosti cargo-partner v Číně dále uskutečnily řadu zajímavých projektů – od přepravy nadrozměrných obráběcích strojů přes Kazachstán až po úspěšné zpracování velkých objemů e-shopových zásilek pro jeden z největších čínských nákupních festivalů. 

Přečtěte si také

cargo-partner rozšiřuje síť v Číně

Zastoupení společnosti cargo-partner v Číně setrvale roste již od otevření první zdejší pobočky v roce 2004. V lednu 2022 společnost rozšířila svou pobočku v Pekingu a otevřela nový sklad v Kchun-šanu v těsném sousedství Šanghaje, deset minut jízdy od rychlostní silnice Peking-Šanghaj. Pronájmem 
5 300 m² skladových prostor směřuje společnost cargo-partner k dalšímu rozšíření své sítě smluvní logistiky a lepší obslužnosti kchun-šanského trhu s jeho silným elektronickým průmyslem, slibujícím značný potenciál. 

Další sklad společnosti cargo-partner, tentokrát na jihu Číny, byl uveden do provozu v březnu. Skladiště v městském obvodu Jen-tchien v Šen-čenu nabízí kromě 3 400 m² skladovacích prostor také širokou škálu služeb s přidanou hodnotou a slouží také jako regionální distribuční centrum. Na počátku června otevřela společnost cargo-partner také obchodní zastoupení v Macau, čímž doplnila svou síť v oblasti „širšího okolí zálivu“ (Greater Bay Area, GBA) a využila možností tohoto důležitého obchodního centra a překladiště.

Nová řešení vlakové a námořní přepravy z Číny do Evropy

V oblasti vlakové přepravy využívá společnost cargo-partner Střední koridor přes Kaspické a Černé moře, čímž obchází novou železniční Hedvábnou stezku. Náklady po této nové trase odesílá pravidelně každý týden a v brzké budoucnosti očekává zvýšení jejich objemu o dalších 30-50 %. V nabídce společnosti cargo-partner se nachází také námořní přeprava z Číny do Koperu, Rijeky a Terstu prostřednictvím služby „Adria Express“. Tato trasa zkracuje tranzitní časy do Evropy oproti tradičnímu transportu přes severoevropské přístavy o pět až osm dní. 

Přeshraniční nákladní doprava z Číny do střední Asie 

Na jaře 2022 spustila společnost cargo-partner také přeshraniční kamionovou přepravu z Číny do Střední Asie. Na pravidelných trasách z Číny do Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu nabízí dodací lhůtu přibližně dva týdny. Toto přepravní řešení je samozřejmě vhodné také pro projektové náklady. Nejnovější mimořádný projekt společnosti cargo-partner představoval transport nadrozměrných obráběcích strojů, které cestovaly v celkem 16 plošinových nákladních automobilech z Ta-lienu v severní Číně do uzbeckého Taškentu. Společnost cargo-partner zajistila kompletní přepravní služby s „dodáním do domu“ včetně upevnění a zajištění strojů před odjezdem z továrny v Ta-lienu, důkladného sledování přepravy, komunikace na obou stranách a koordinace celních procedur po celé trase z Číny přes Kazachstán do Uzbekistánu. Přeprava trvala celkem 14 dní.

Efektivní logistická podpora nákupní události

Tým společnosti cargo-partner obsluhující sklad v Kchun-šanu poblíž Šanghaje stihl od svého založení úspěšně dokončit již několik velkých projektů. Jedním z nich byla spolupráce s dovozcem výrobků 
z ovesného mléka, který se zabývá online prodejem na hlavních čínských platformách elektronického obchodu. Tato společnost hledala logistickou podporu pro festival 618 – mimořádnou nákupní událost, která probíhá v polovině roku. Aby splnila náročné termíny zákazníka, společnost cargo-partner okamžitě zavedla standardní operační postup a jako posilu zaškolila šestnáct dočasných zaměstnanců. Skladový tým nakonec odbavil veškeré odchozí objednávky za pouhých 12 dní, a to včetně vychystání a zabalení 290 000 krabic mléka a označení 34 000 balení bez jediné chyby. Společnost cargo-partner je v Číně zastoupena již 18 let. Aktuálně zaměstnává v 18 pobočkách v pevninské Číně, Hongkongu a na Tchaj-wanu přes 500 zaměstnanců. 

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button