Logistika a sklady

Cena v soutěži stavba Středočeského kraje

Cena v soutěži stavba Středočeského kraje. Zvláštní cena Ministerstva průmyslu a obchodu putovala do Jenče za zdařilou realizaci rozšíření logistického centra Gebrüder Weiss, jež společnosti umožňuje zrychlit a zefektivnit proces odbavení zásilek a reagovat tak na sílící trend e-commerce.

„Navýšení kapacity jednoho z našich páteřních terminálů je součástí našeho dlouhodobého plánu rozvoje a zlepšování kvality služeb. Velmi nás proto těší, že realizované úpravy získaly ocenění také od odborníků ze stavebního oboru“ říká Karel Šindelář, oblastní ředitel Gebrüder Weiss pro oblast Čechy.

Cena v soutěži stavba Středočeského kraje

Oceněna byla také stavebně technická realizace stavby. Za návrhem projektu stojí firma Publikon Bohemia a dodavatelem je společnost HSF systém, která dokončila výstavbu nové překládkové haly v Jenči v říjnu 2021, kdy ji předala Gebrüder Weiss k plnému provozu. Díky rozšíření plochy a nárůstu celkového počtu ramp o 24 se zvýšila rychlost odbavení zásilek i počet vozidel, která mohou být odbavena v jeden okamžik. Všechny nové rampy obsahují prodloužené nakládací můstky, které usnadňují nakládku dodávkám, které doručují zboží ze segmentu e-commerce konečným spotřebitelům. Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč byl z původních 18 000 m² rozšířen o 3 700 m², celková plocha má nově rozlohu 21 700 m². Díky tomu vzrostl také počet ramp, kterých je nyní celkem 112. 

Stavba roku Středočeského kraje 2022 a dalších devatenáct zvláštních ocenění bylo slavnostně vyhlášeno na 9. ročníku soutěže 29. září 2022 v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. Prestižní titul ve stejnojmenné soutěži získala Úprava ohlaví Plavební komory Hořín. Cenu hejtmanky Středočeského kraje za přínos Středočeskému kraji 2022 obdržela stavba Lávka přes Labe v Nymburce.Vypisovatelem prestižní soutěže je Středočeský kraj spolu s Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Krajskou hospodářskou komorou Střední Čechy, Obcí architektů, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button