Logistika a sklady

Continental zavádí autonomní roboty

Continental zavádí autonomní roboty. Technologická společnost Continental na veletrhu LogiMAT 2022 poprvé veřejnosti představila své autonomní mobilní roboty pro externí trh. LogiMAT je mezinárodní veletrh intralogistických řešení, který probíhal od 31. května do 2. června v německém Stuttgartu.

Po interní testovací fázi ve výrobních závodech Continentalu po celém světě jsou AMR s vylepšenými a novými funkcemi i zcela novými možnostmi použití připraveni pro externí trh. Continental čerpá z mnoho let trvajícího rozsáhlého výzkumu v oblasti robotiky a tato řešení nyní zařadil do svého výrobního portfolia v nové kategorii mobilních robotů. „Můžeme potvrdit, že jsme spustili sériovou výrobu AMR v našem závodě v německém Rheinböllenu. Naplánovány jsou první zakázky pro externí zákazníky,“ říká Pierre Pomper, ředitel divize autonomních mobilních robotů ve firmě Continental. „Continental propojuje své kapacity s partnerskými ekosystémy lídrů v oblasti technologií, firmami Kinexon a ROEQ, a svým zákazníkům tak nabízí prvotřídní a komplexní AMR řešení.“

Přečtěte si také

Continental zavádí autonomní roboty

Continental vyvíjí AMR od roku 2020 úspěšně v několika vlastních výrobních závodech po celém světě. Výrobou autonomních mobilních robotů ve vlastních závodech se společnosti daří reagovat na požadavky a výzvy výroby budoucnosti, jelikož podobná řešení nebyla zatím na trhu k dispozici. Získané zkušenosti byly využity ve verzi AMR pro externí trh. Elektrická vozidla jsou díky své nosnosti malá a kompaktní, přesto uvezou těžký náklad. AMR měří 1455 mm na délku, 630 mm na šířku a 225 mm na výšku, ale zvládnou až 1,2 tuny nákladu při rychlosti až 2 m/s. Vozidla jsou tedy univerzálně použitelná a zároveň plně ovladatelná. AMR se dále mohou pochlubit zvýšeným točivým momentem, kratším poloměrem zatáčení, optimalizovaným pokrytím senzory, vylepšeným designem zdvihového mechanismu, lepší přístupností ovládání a jednoduchou možností úpravy pro převoz vozíků, palet a válečkových dopravníků.

Kinexon dodá software pro Fleet Master Control s možností doplnění systémem UWB

Zákazníci mohou těžit ze spolupráce firem Continental a Kinexon. Díky softwaru pro řízení flotily od firmy Kinexon, který je možné na přání dodat, se flotila AMR promění v inteligentní a perfektně koordinovaný roj. Vydávání pokynů, zadávání tras a řízení AMR se tak výrazně zjednoduší a standardizuje (např. s použitím protokolu VDA5050). „Ve spolupráci s firmou Continental jsme vyvinuli spolehlivý a škálovatelný software k řízení flotily AMR, který našim zákazníkům zajistí maximální flexibilitu a výkon flotil těchto robotů. Dále nabízíme také ultraširokopásmové (UWB, z anglického ultra-wideband) systémy, které propojují jednotlivé relevantní složky materiálových toků, jako jsou právě AMR. Náš holistický software pro řízení flotily robotů pracuje s těmito informacemi v reálném čase a optimalizuje tak dodavatelský řetězec, materiálové toky a průmyslovou automatizaci,“ říká Dr. Alexander Hüttenbrink, generální ředitel firmy Kinexon.

ROEQ: silný partner pro unikátní portfolio mobilního robotického zařízení a příslušenství

Continental nabízí AMR v různých úpravách. Zákazníci si mohou vybrat mezi vozíkem / závěsným modulem a zdvihovou jednotkou. Díky úzké spolupráci s přední specializovanou firmou na robotické vybavení ROEQ nabízí aktuálně Continental také moduly s válečkovým dopravníkem, které slouží k přepravě nákladu mezi AMR a dopravníkovými pásy. Široká škála možností, které Continental dodává, činí jeho nabídku naprosto unikátní. Na veletrhu LogiMAT byl ve světové premiéře představen AMR robot s válečkovým dopravníkem. „Je skvělé, že můžeme spolupracovat s tak silným partnerem, jako je právě Continental,“ říká Michael E. Hansen, generální ředitel firmy ROEQ. „V budoucnu nás čeká významný růst a já věřím, že díky této spolupráci budeme moci zákazníkům nabídnout rozsáhlejší portfolio lepších a robustnějších řešení jejich potřeb v oblasti logistiky.“

Komplexní AMR řešení pro různá odvětví

AMR představují atraktivní logistické řešení pro výrobní provozy v různých odvětvích, ať už se jedná o logistiku a skladování, automotive, potravinářský a nápojový průmysl, či elektrické a elektronické výrobky. AMR pracují společně s lidmi, omezují nutnost provádět manuální práce, jako je řízení vysokozdvižných vozíků, zrychlují dopravu a poskytují přesný přehled o zboží ve výrobním provozu a jeho uložení ve skladu. Continental pokryje všechny potřeby zákazníků v této oblasti, čímž se liší od svých konkurentů na trhu. To pro zákazníky představuje velkou výhodu. Dostanou tak na jednom místě vše od konzultací, prodeje, integrace, servisu a podpory až po údržbu a nonstop podporu.

Přečtěte si také

Back to top button