Logistika a sklady

CTP zaznamenalo silný první kvartál s rekordním výnosem 2,5 miliardy korun

Společnost také zvýšila svůj tržní podíl v rámci CEE na téměř 24 % a do dvou let chce dosáhnout 10 milionů m2 pronajímatelných ploch.

CTP, největší vlastník a developer logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě, zveřejnil své první finanční výsledky od březnového vstupu na burzu v Amsterdamu. Čistý příjem z pronájmu CTP stou-pl v prvním čtvrtletí roku 2021 v porovnání s loňským rokem o necelých 17 % na 2,5 miliardy korun (98 milionů EUR). Tržní podíl v rámci střední a východní Evropy, kde CTP v současné době primárně působí, se tak ke konci prvního kvartálu zvýšil na 24 %.

„CTP realizovalo během prvního čtvrtletí 33 % všech nových pronájmů v regionu, což potvrzuje naši dominantní pozici na tomto silně dynamickém trhu. Rádi vidíme, že i naši nájemci pokračují v další expanzi a my spolu s nimi pokračujeme v rozšiřování naší sítě průmyslových parků ve všech devíti zemích,“ řekl Remon Vos, generální ředitel CTP.

Remon Vos, generální ředitel CTP

Nově pronajatá plocha vzrostla v prvním čtvrtletí o 397 tisíc metrů čtverečních (pro srovnání ve stejném období minulého roku to bylo 184 tisíc metrů čtverečních). Pro CTP takto silný start letošního roku znamená dobrý předpoklad k dosažení cíle rozšířit své portfolio do konce roku 2021 na 7,5 milionu metrů čtverečních a do dvou let na 10 milionů metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

CTP v současnosti spolupracuje s více než 700 klienty po celém regionu CEE. Ve výstavbě je nyní více než 1 milionů metrů čtverečních, z čehož 70 % budoucích prostorů je již předem pronajato. Nejvíce se v současné době staví na území České republiky, kde je realizovaná více než polovina všech projektů. Nicméně během prvního čtvrtletí CTP pokračovalo také ve své expanzi na první západoevropské trhy – konkrétně například do Nizozemska nebo Rakouska.

„Náš nedávný úspěšný vstup na burzu v Amsterdamu dokresluje i zájem investorů a jejich víra v náš ob-chodní model. Pandemie koronaviru a na ni navázané množství vládních opatření má na naše podnikání jen nepodstatný dopad, stejně tak i naše stavební činnosti probíhají bez přerušení,“ doplnil Richard Wilkinson, finanční ředitel CTP.

Společnost díky vstupu na burzu 25. března získala čisté výnosy ve výši 819 milionů EUR (necelých 21 mili-ard korun). Celkový počet nabídnutých akcií je 6,7 milionu, což představuje 17 % všech akcií společnosti. Tržní kapitalizace v polovině května dosáhla 5,8 miliardy EUR (více než 147 miliard korun). Ještě dříve, letos v únoru, CTP vydalo svou třetí sadu zelených dluhopisů. Celkový objem všech zelených dluhopisů CTP tak dosáhl na 1,55 miliardy EUR (přes 38 miliard korun).

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button