Logistika a sklady

CTP nově pronajímá dalších 70 tisíc m2 v CTParku Bor

CTP, jeden z pěti největších realitních developerů v Evropě, rozšířil svou spolupráci s logistickou společností Loxxess s.r.o., která je v současnosti druhým největším nájemcem CTP v České republice.

Nově postavená hala, kterou CTP společnosti Loxxess předala v září, poskytuje dalších bezmála 70 tisíc metrů čtverečních nad rámec jejích stávajících 45 tisíc metrů čtverečních pronajatých ploch. Obchodní smlouvu společnosti podepsaly loni, šlo o největší transakci roku 2020. Prostory slouží převážně pro skla-dování drogistického zboží společnosti dm-drogerie markt.

CTPark Bor je v současnosti největším tuzemským industriálním parkem s celkovou rozhlohou 135 hektarů. Po dokončení, které je v plánu ke konci příštího roku, bude areál poskytovat více než 616 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Nyní v něm působí celkem 14 nájemců – mimo jiné z řad předních mezinárodních dodavatelů technologií, automobilového průmyslu či například módní řetězec Primark, areál přináší pracovní místa pro přibližně 4 tisíce lidí.

„CTPark Bor si drží pověst jedné z nejatraktivnější lokalit ve střední Evropě, nachází se zhruba 15 kilome-trů od německých hranic, což vytváří našim klientům ideální pozici pro zásobování jak českého, tak německého trhu. Zájem o prostory je zde skutečně enormní a příběh společnosti Loxxess je dokonalou ukázkou toho, jak chceme s našimi partnery vždy spolupracovat. V rámci CTParku Bor rosteme společně – pokud společnost Loxxess potřebuje expandovat, podpoříme ji,“ popsal Jakub Kodr, obchodní ředitel CTP Česká republika.

Společnost Loxxess nové prostory využije zejména pro centrální skladování drogistického materiálu pro německý nadnárodní řetězec dm-drogerie markt. „Nové prostory nám umožňují uspokojit již nyní vysokou a stále rostoucí poptávku po našich online nabídkách a zároveň ještě lépe reagovat na přání a potřeby zákazníků,“ komentoval Christian Bodi, generální ředitel dm odpovědný za oddělení logistiky.

„Už před koronavirovou krizí zažívalo online obchodování boom, který pandemie ještě umocnila a dnes už si bez něj nelze oblast moderního maloobchodu představit. Díky strategické expanzi našeho víceuživatelského kampusu budeme mít v budoucnu ještě lepší pozici, abychom se s tímto vývojem vyrovnali,“ řekl Claus-Peter Amberger, generální ředitel společnosti Loxxess AG.

Velkou výhodou pro firmu budou právě zcela nové a na klíč připravené moderní prostory, které jsou navíc postaveny v tom nejvyšším environmentálním standardu cílícím na certifikaci BREEAM Excellent. Nová budova tedy zahrnuje například hospodaření se srážkovou vodou, bezvodné pisoáry, monitoring a řízení spotřeb energií v rámci jednotlivých sekcí budovy, inteligentní osvětlení řízené dle denního světla a pohy-bových senzorů nebo speciální bezespárou podlahu pro instalaci automatického skladového systému. Celková plocha střech je zároveň připravena pro instalaci fotovoltaických panelů. Skladová výška budovy je 12 metrů, což umožňuje optimalizovaný provoz a efektivnější možnosti skladování.

Nespornou výhodou pro všechny nájemce je kromě vzdálenosti k německým hranicím i blízkost Plzně a dalších měst, dále kvalitní infrastruktura včetně dostupného bydlení v místě, zdravotního střediska, zařízení pro volný čas, či spolupráce se samosprávou nebo školami. Težit mohou také ze synergií mezi sebou, což je také jedním z důvodů, které CTPark Bor činí tak atraktivním.

CTPark Bor je v současnosti s dosud dokončenými 556 tisíci metry čtverečními a dalšími plánovanými 58 tisíci metry čtverečními největším areálem v síti CTParků v České republice, z hlediska velikosti se těsně za ním drží CTPark Brno se 502,9 tisíci metry čtverečními. Oba areály patří podle posledních dat z přelomu roku mezi čtveřici největších průmyslových parků ve střední a východní Evropě – doplňují je CTPark Bu-charest a CTPark Bucharest West, opět obě z pera CTP. V parcích působí široká škála nájemců s různorodým zaměřením od výzkumu a vývoje, hi-tech výrobou, opravami počítačů až po logistiku a e-commerce.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button