Logistika a sklady

Damco významně posiluje v parku P3 Hradec Králové

Společnost Damco Czech Republic, světový lídr v poskytování spedičních a logistických služeb, rozšiřuje svoji působnost v parku P3 Hradec Králové – své logistické centrum zde zvětší téměř o 15 000 m2, což přinese zvýšení obsazenosti parku na více než 96 %.

P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, zde pro Damco zahájila výstavbu nové distribuční haly na míru o velikosti více než 4 500 m2. Obě společnosti se zároveň dohodly na prodloužení stávajícího pronájmu o velikosti 13 143 m2 a rozšíření pronajímaných prostor o dalších 10 457 m2. Realitním poradcem této transakce byla společnost Jones Lang LaSalle (JLL).
 
Damco působí v P3 parku v Hradci Králové již od roku 2010 a ze svých skladových a distribučních prostor obsluhuje své zákazníky z FMCG sektoru. Damco tak bude v parku P3 Hradec Králové v budoucnu využívat skladové a distribuční prostory a kanceláře o celkové rozloze více než 28 000 m2, z toho činí:
 
4 500 m2 nová výstavba na míru (BTS)
10 457 m2 nově pronajatých prostor
13 143 m2 prodloužení stávajícího pronájmu
Celkem se tedy jedná o navýšení o téměř 15 000 m2.
 
Bart Van De Vin, CEE Area Manager ze společnosti Damco Czech Republic a.s. k posílení působnosti v Hradci Králové říká: „Lokalita P3 parku v Hradci Králové i servis poskytovaný společností P3 plně vyhovují našim potřebám. Rozhodli jsme se pro prodloužení nájmu, rozšíření pronajímaných prostor i novou výstavbu, abychom mohli komfortně pokrývat rostoucí potřeby našich významných klientů, kteří mají své výrobní prostory nedaleko P3 parku.“
 
Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku, k tomu dodává: „Park P3 Hradec Králové přibyl do našeho portfolia v minulém roce a společnost Damco svojí expanzí potvrzuje jeho výbornou lokalitu. Po dokončení nové výstavby pro Damco, které je naplánované na první čtvrtletí příštího roku, bude obsazenost parku činit 96 procent.“
 
P3 Hradec Králové se nachází v Dobřenicích u Hradce Králové na dálnici D11 spojující Prahu a Hradec Králové. Výstavba tohoto parku byla zahájena v roce 2008 a v současnosti ho tvoří čtyři budovy. Mezi další nájemce parku patří například společnosti Vetro-plus a Den Braven.
 
Damco Czech Republic, jako jedna z předních 3PL společností, se specializuje na spediční služby na míru a řešení v oblasti supply chain managementu. Společnost je součástí celosvětové skupiny Maersk Group a ve více než 100 zemích světa zaměstnává přes 11 000 lidí. 

Přečtěte si také

Back to top button