Logistika a sklady

DB Schenker dodal pět nákladních vozů do Angoly

Afrika se v poslední době stává zajímavou destinací pro různá průmyslová odvětví.

Díky rozsáhlé síti poboček a smluvních agentů dodává DB Schenker zásilky do nejrůznějších částí tohoto kontinentu. Po nadrozměrném transportu bagrů na těžbu zlata do Ghany, zajišťovala společnost také přepravu pěti nákladních vozů Man s modifikovanou nástavbou do Angoly.
 
Vozy zde budou plnit funkci pojízdných dílen pro vodárenskou společnost, zavádějící vodovodní systém do hlavního města Luandy. Jednalo se o první část rozsáhlejší dodávky těchto vozů do Afriky. Přeprava vozů proběhla začátkem listopadu. Po silnici vedla trasa z Brna do Hamburgu a pokračovala námořní přepravou do přístavu v Angole. Pro lodní přepravu byla využita loď typu RO-RO (Roll on-Roll off), která je zpravidla na zádi, na přídi nebo na boku vybavena sklopnou rampou, po které mají možnost vozidla po vlastní ose přímo vjíždět a vyjíždět z lodi. Tím odpadla potřeba další manipulace a překládání.
 
Profil DB Schenker
DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Realizuje mezinárodní toky zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelských řetězců tzv. Supply Chain Management – poskytování komplexních logistických řešení, která organizují celý dodavatelský řetězec od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací. Kromě inovačních řešení nabízí komfort komplexních služeb, individuální přístup, vysokou profesionalitu a oporu spolehlivého partnera. Disponuje veškerými možnostmi celosvětového know how a technického, technologického i kapitálového zázemí.


Celosvětová síť DB Schenker zahrnuje 130 zemí, kde zaměstnává přes 91 tisíc spolupracovníků. Na každém kontinentu jsou pobočky DB Schenker klíčem k těsné blízkosti k zákazníkům, uspokojují nejvyšší technické požadavky a umožňují organizovat přepravu zboží po celém světě. DB Schenker je součástí německého koncernu Deutsche Bahn a zahrnuje divizi logistiky DB Schenker Logistics a divizi železniční nákladní dopravy DB Schenker Rail.


V České republice má DB Schenker prostřednictvím Schenker spol. s r. o. silné zastoupení – 800 kvalifikovaných spolupracovníků na 18 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokážeme být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb dbáme na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebíráme aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snažíme se přinášet užitek nad rámec společnosti. Společnost Schenker patří podle žebříčku Czech Top100 z roku 2010 mezi 150 nejvýznamnějších firem v České republice.
 

Přečtěte si také

Back to top button