Logistika a sklady

DHL Express je klíčovým partnerem pro distribuci vakcín proti COVID-19 v Evropě

Přední světový poskytovatel expresních služeb uskutečnila od Vánoc více než 50 letů po Evropě, při nichž přepravila zásilky vakcín proti COVID-19 do deseti evropských zemí.

DHL Express zajistil přepravu vakcín pro Rakousko, Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Finsko, Itálii, Litvu, Norsko, Rumunsko a Švédsko. Díky mezinárodní logistické síti, zahrnující 60 zemí a míst v Evropě, velké množství překladišť a více než 100 letadel, je společnost DHL Express dokonale vybavena a připravena na pravidelné dodávky vakcíny proti COVID-19 i do dalších zemí v Evropě nebo ve světě. Kromě Evropy přepravovala DHL Express dávky vakcín také do Bahrajnu, Chile, Kostariky, Izraele, Mexika, Ománu a Singapuru.

Přečtěte si také

V celosvětovém měřítku čelí poskytovatelé logistických služeb výzvě k co nejrychlejšímu zavedení dodavatelského řetězce v oblasti zdravotnictví. Bude potřeba dodávat vakcíny v bezprecedentním množství: více než 10 miliard dávek po celém světě, včetně regionů s méně rozvinutou logistickou infrastrukturou, kde žijí přibližně 3 miliardy lidí. V příštích dvou letech budou muset dopravci zajistit mezinárodní přepravu až 200 000 palet a 15 milionů chladicích boxů, což znamená uskutečnit cca 15 000 letů.

V porovnání s vývojem vakcín, který dříve trval 5-20 let, je vývoj vakcíny proti COVID-19 během jediného roku, bezprecedentní. Pravděpodobně budou na dopravu některých druhů vakcíny kladeny přísné požadavky na zajištění teploty (až do -80 ° C) proto, aby byla zachována účinnost vakcín během přepravy a skladování.

FOTO: DHL

Přečtěte si také

Back to top button