Logistika a sklady

DHL rozšiřuje pronájem v Prologis Park Dabrowa na 44 600 metrů čtverečních

Prologis, Inc., vedoucí mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, oznámil, že ve třetím čtvrtletí 2012 pronajal dalších 10 800 metrů čtverečních v Prologis Parku Dabrowa společnosti DHL.

DHL je součástí světově vedoucí poštovní a logistické skupiny, Deutsche Post DHL. Tato smlouva následuje po uzavření nájmu na 33 800 metrů čtverečních ve stejném parku v prvním čtvrtletí. Společnost nyní zabírá celkem 44 600 metrů čtverečních v budovách DC2, 3 a 4. Celosvětově je DHL jedním z největších zákazníků společnosti Prologis. S touto transakcí si pronajímá více než 1,1 milionu metrů čtverečních v distribučních centrech v Evropě, Asii a Severní Americe.
 
„Strategické umístění Prologis Parku Dabrowa Górnicza a jeho vysoce kvalifikovaný personál již prokázali, že toto místo je skvělou základnou pro činnost našeho klienta v jižním Polsku,“ řekl Michal Czarnecki, vice prezident pro pronájmy a development společnosti Prologis v Polsku, „i nadále zaznamenáváme silnou poptávku po tomto parku a již v něm máme volnou jen jednu jednotku o rozloze 6 200 metrů čtverečních.“ Tuto transakci zprostředkovala společnost CBRE, světový lídr v poradenství v oblasti komerčních nemovitostí.
 
Patrick Kurowski, ředitel oddělení průmyslu a logistiky v polské pobočce CBRE komentoval: „Nájemní smlouva s DHL je jednou z největších transakcí na polském trhu se sklady, což také dokládá ekonomickou sílu jihu Polska. Zajistili jsme partnerství se spolehlivým developerem a vyjednali ideální podmínky pro našeho klienta. Navíc to ukazuje, že neustálé vylepšování dopravní infrastruktury zvyšuje hodnotu a atraktivitu regionálních uzlů v Polsku pro klienty z oblasti logistiky.“
 
Prologis Park Dabrowa je moderní distribuční centrum, které sestává z deseti skladových a kancelářských budov o celkové ploše 144 000 metrů čtverečních. Hlavní silniční tahy v okolí jsou rychlostní silnice S1 s přímým spojením na dálnici A4 a mezinárodní letiště v Pyrzowicích. Dabrowa Górnicza je také napojena na rozsáhlou síť železnice s přístupem na linku Varšava – Katovice (Pan-evropský koridor VI) a na terminál širokorozchodné železniční trati Metallurgy Line ve Slawkówě. Dalšími zákazníky v tomto parku jsou: 7R Solution, ABRA, ANL, Euro-Pegaz Logistyka, FIEGE, GTX HANEX PLASTIC, Kamis, Magna Automotive Poland, Premium a Rhenus Contract Logistics. Prologis je největším poskytovatelem industriálních nemovitostí v regionu Horního Slezska se čtyřmi distribučními parky a 24 budovami o celkové rozloze přes 471 000 metrů čtverečních (informace platné k 30. červnu 2012).
 
O společnosti Prologis
Prologis, Inc. je přední mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, který se zaměřuje na celosvětové i regionální trhy napříč Severní a Jižní Amerikou, Evropou a Asií. K 30. červnu 2012 společnost vlastnila či měla investice, ať již na konsolidované bázi, nebo prostřednictvím nekonsolidovaných joint ventures, nemovitosti a developerské projekty s celkovým odhadovaným objemem 52,9 milionů metrů čtverečních ve 21 zemích. Společnost pronajímá moderní distribuční nemovitosti více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodníků, přepravních společností, poskytovatelů logistiky třetím stranám a dalších podniků.
 

Přečtěte si také

Back to top button