Logistika a sklady

DHL zahájilo mezinárodní distribuci vakcín proti COVID-19

DHL, přední světová značka v logistice, zahájila mezinárodní distribuci vakcíny proti COVID-19.  Vláda Izraele obdržela minulý týden první dodávky vakcín, které letecky přepravily společnosti DHL Express a DHL Global Forwarding. Minulou středu ráno přistálo první letadlo DHL Express na mezinárodním letišti Ben-Gurion v Tel Avivu a bylo přijato premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Současná krize ukázala, jak nepostradatelné jsou mezinárodní logistické sítě pro distribuci nezbytných ochranných prostředků a testovacích sad k zajištění ochrany zdraví. Vývoj vakcíny proti koronaviru je pro lidstvo klíčový.  Kromě prvních letů do Izraele se společnost DHL připravuje ještě na další dodávky vakcín během prosince.

Přečtěte si také

V mezinárodní přepravní síti DHL spolupracuje více než 9000 specialistů z oblasti farmacie, medicínské techniky, výzkumných organizací, velkoobchodů a distributorů, stejně jako nemocnice a další poskytovatelé zdravotní péče; jsme propojeni napříč sítí díky digitalizaci od klinických studií až po péči o pacienta.

Portfolio společnosti DHL pro zdravotnický sektor zahrnuje více než 150 farmaceutů, 20+ skladů klinických testů, 100+ certifikovaných stanic, 160+ skladů kvalifikovaných pro GDP, 15+ míst, certifikovaných GMP, 135+ lékařských expresních míst a mezinárodní rychlou logistickou síť pro 220 zemí a teritorií.

V celosvětovém měřítku čelí poskytovatelé logistických služeb výzvě k co nejrychlejšímu zavedení dodavatelského řetězce v oblasti zdravotnictví. Bude potřeba dodávat vakcíny v bezprecedentním množství: více než 10 miliard dávek po celém světě, včetně regionů s méně rozvinutou logistickou infrastrukturou, kde žije přibližně 3 miliardy lidí.

V příštích dvou letech budou muset dopravci zajistit mezinárodní přepravu až 200 000 palet a 15 milionů chladicích boxů, což znamená uskutečnit cca 15 000 letů.

S leteckou flotilou více než 260 vyčleněných přepravních letadel, s mnoha partnerskými leteckými společnostmi, sítí hubů a překladišť  ve více než 220 zemích a teritoriích, je společnost DHL optimálně vybavena a připravena na celosvětovou dodávku vakcín proti COVID-19. Historicky  se vakcíny vyvíjely v časovém horizontu 5 až 20 let. Vývoj vakcíny proti COVID-19.

Přečtěte si také

Back to top button