Logistika a sklady

Distribuční centrum Tchibo v Chebu se stalo největší letos dokončenou průmyslovou budovou v Česku.

Na začátku listopadu

Na začátku listopadu bylo slavnostně otevřeno rozšířené distribuční centrum Tchibo v Panattoni Parku Cheb. Dokončením třetí fáze výstavby o dalších přibližně 30 tisíc m2 se hala dohromady přesahující 100 000 m2 stala největší letos dokončenou průmyslovou budovou v České republice. Za expanzí průmyslových prostor stojí developer Panattoni společně s investiční skupinou Accolade. Nájemcem je od první fáze výstavby v roce 2016 společnost Tchibo, jeden z nejvýznamnějších světových producentů kávy a zároveň prodejce spotřebního zboží. Nová část areálu aspiruje na vysoké hodnocení ekologické certifikace BREEAM New Construction na úrovni „Excellent“.

Přečtěte si také

Hodnota investice po rozšíření dosáhne téměř 30 milionů eur, pronajímatelná plocha všech etap přesáhne 100 000 m2 a hala celkem nabídne 57 000 paletových míst a 60 000 míst pro kartonové krabice. Doposud sloužila výhradně jako B2C centrum pro e-shop Tchibo, po rozšíření a vybavení plánovanými technologiemi převezme příští rok i část B2B logistických procesů týkajících se kamenných obchodů a prodejních koutků Tchibo. Stejně jako Accolade a Panattoni i Tchibo dbá na udržitelnost podnikání. Kromě certifikace hal na vysoké úrovni udržitelnosti společnost letos změnila způsob dopravy zboží do Chebu, místo kamionů využívá až k německo-české hranici vlaky a pomocí kamionů přepravuje kontejnery jen posledních několik kilometrů.

Těší mě, že tento významný milník připadl právě na třicáté výročí působení společnosti Tchibo v České republice. Rozšíření distribučního centra je pro nás jasným závazkem vůči Chebu i vůči Česku jako zásadnímu stavebnímu kameni naší evropské logistické strategie. Vnímáme průmyslový park v Chebu jako vysoce funkční logistické centrum a skvělé výchozí místo pro distribuci našich výrobků. Perfektně funguje pro všechny země zapojené do e-commerce a neustále potvrzuje svou důležitost,“ říká generální ředitel společnosti Tchibo Praha Richard Hodul

Jsme rádi, že jsme takto mohli přispět k oslavám výročí společnosti Tchibo. Na průmyslový park v Chebu jsme velmi pyšní. Našim cílem je přispět k růstu karlovarského regionu a díky konkurenci na trhu práce a na něj navázaného růstu mezd z něj krok za krokem vytvářet české Bavorsko,“ doplňuje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade.

Když jsme v polovině minulé dekády vstupovali do Chebu s vizí nové průmyslové zóny, čelili jsme blahosklonným pochvalám za to, jak jsme odvážní, že zkoušíme oslovit západní trh jiným než plzeňským regionem. Společnost Tchibo byla jedním z prvních nájemců a popravdě bylo docela těžké její zástupce přesvědčit, aby do této lokalita šla. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo správné rozhodnutí a že Karlovarský kraj může plnit roli plnohodnotné druhé brány do Německa vedle Plzeňského kraje. Česko vždy bylo obchodní křižovatkou Evropy. Jsem rád, že díky společnosti Tchibo to opět začíná platit. Poděkování za dlouhodobou podporu patří rozhodně i městu Cheb,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

 „Těší mě, že se naše město stalo pro společnost Tchibo natolik atraktivním, že na jeho území posiluje svou přítomnost a expanduje. Cením si i důrazu na minimalizaci environmentálních dopadů novostavby. Výše investovaných prostředků a implementace pokročilých technologií do jejího nitra je důkazem, že zvolená lokalita je pro společnost Tchibo perspektivní a plánuje tu být přítomna dlouhodobě. Přeji jí v tom mnoho úspěchů!“ uvedl Antonín Jalovec, starosta Chebu.

Tchibo je jedním z největších výrobců kávy na světě a vedoucí firmou na trhu pražené kávy na mnoha evropských trzích včetně České republiky. V Česku také zaujímá přední pozici na trhu kávového občerstvení a je rovněž jedním z největších mezinárodně působících maloobchodních prodejců. Své výrobky nabízí prostřednictvím vícekanálového distribučního systému, který tvoří síť kamenných prodejen Tchibo, internetový obchod a síť prodejních koutků ve vybraných prodejnách obchodních řetězců. Společnost byla založena v roce 1949 v německém Hamburku, kde má své ústředí. Na český trh společnost vstoupila v roce 1991.

Se společností Tchibo od loňského roku spolupracuje také logistická společnost DHL Supply Chain, která je dalším nájemcem v parku Cheb. Distribuční centrum Tchibo je už třetím provozem, ve kterém se DHL Supply Chain zaměřuje na e-commerce. „Velice nás těší, že jsme dostali od společnosti Tchibo důvěru a můžeme ji podpořit našimi službami v jejím stabilním růstu. Rychle rostoucí odvětví e-commerce klade důraz především na rychlost, flexibilitu a spolehlivost. K tomu je zapotřebí nejen obrovské know-how, ale i silné partnerství, které se nám podařilo se společností Tchibo vybudovat a kterého si nesmírně vážíme,“ říká Peter Okenka, regionální ředitel DHL Supply Chain.  

Chebský průmyslový park patří k nejlepším ve střední Evropě, jak vyplývá z hodnocení expertů, kteří srovnávali průmyslové parky napříč zejména střední Evropou v rámci CIJ Awards 2017. Pozici nejlepšího parku Cheb získal díky udržitelné výstavbě developerské společnosti Panattoni a investicím skupiny Accolade do nájemních industriálních budov pro společnosti DHL, BWI a Tchibo. Právě budova pro Tchibo pak získala další prvenství, když byla vyhodnocena jako nejlepší samostatná průmyslová budova určená k pronájmu.

Přečtěte si také

Back to top button