Logistika a sklady

Do Panattoni Parku Ostrov North přichází první nájemce – výrobce elektroniky Amphenol

Prvním nájemcem v nové průmyslové zóně Panattoni Park Ostrov North bude přední světový výrobce elektrických konektorů, čteček čipových karet a kabelových svazků Amphenol Tuchel Industrial. Firma obsadí část menší ze dvou plánovaných hal o rozloze téměř 20 000 m2. Výstavba moderní průmyslové budovy začne v druhém pololetí letošního roku.

Amphenol přesouvá svůj výrobní závod v rámci Ostrova na Karlovarsku. Investice tedy nezatíží město novou nákladní dopravou, a naopak pomůže vyvést tu stávající dále z intravilánu obce. Průmyslový park je výkladní skříní české cirkulární ekonomiky. Vznikl totiž revitalizací zdevastovaného areálu po závodu na výrobu trolejbusů Škoda Plzeň, jednoho z největších brownfieldů v Česku. „Výrobu přesouváme do nových prostor, abychom mohli navýšit výrobní kapacitu a dokázali odpovědět na narůstající požadavky výroby i rostoucí objem zakázek. Naši firmu dělá to, čím je, nabídka vysoce kvalitních, ekologických výrobků, které odpovídají potřebám trhu, což nám umožňuje vytvářet dlouhodobá partnerství se zákazníky. Zároveň však naši filosofii tvoří i pevný vztah se zaměstnanci. Poskytujeme nejen možnost k vlastnímu profesnímu růstu a mzdovou jistotu i v této nelehké době, ale usilujeme o celkovou dlouhodobou spokojenost svých zaměstnanců,“ říká Jiří Gerner, manažer závodu společnosti Amphenol v Ostrově.

„Jsme rádi, že zůstáváme v mikroregionu Ostrovska, které je pro nás strategickou lokací. Snažíme se plně podporovat region zaměstnáváním zdejších pracovníků, investicí do moderních technologií i podporou místních aktivit. Rozšíření naší výroby i vývoje v novém závodě je dalším z našich příspěvků pro rozvoj celého regionu Ostrova,“ dodává Jörg Kersten, jednatel společnosti Amphenol Tuchel Industrial GmbH v Německu. „Těší mne, že prvním nájemcem našeho průmyslového parku v Ostrově je právě výrobní firma, která zaměstnává téměř výhradně lokální občany. Projekt Panattoni Park Ostrov North tak navazuje na výrobní tradici areálu, který kdysi sloužil pro výrobu trolejbusů pro celý východní blok. Velkým přínosem pro Ostrov bude i přesun souvisejí nákladní dopravy z původního působiště v městské zástavbě do našeho areálu s rychlým napojením na obchvat Ostrova,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Jsme rádi, že jsme při této transakci mohli zastupovat společnost Amphenol. Osobně věřím, že nové prostory firmě umožní ještě efektivnější výrobu a přispějí k jejímu dalšímu růstu. Zároveň jsme rádi, že po šesti letech přípravných prací, i díky nám, nová průmyslová zóna Panattoni Park Ostrov North konečně ožije,“ doplňuje Jan Hřivnacký, vedoucí pronájmů industriálních nemovitostí v realitně-poradenské společnosti CBRE. Společnost Amphenol Tuchel Industrial působí v segmentech průmyslu, automatizace, železnice, medicínské techniky, elektromobility či mobilní komunikace. V karlovarském regionu působí již téměř 20 let a patří k dlouhodobě nejstabilnějším zaměstnavatelům. V současné době dává práci téměř 200 montážním dělníkům a přes 100 administrativním a režijním pracovníkům. Vedle rozšíření produkce vytvořila firma v uplynulém roce i kompetenční centrum vývoje a vývojových projektů. Proto u ní naleznou uplatnění nejen kandidáti na pozice operátorů výroby, ale především uchazeči z technických oborů. Díky umístění uprostřed Evropy může závod plnit i úlohu distribučního centra pro výrobky celé skupiny Amphenol Industrial.

Na základě schváleného územního plánu a vydaného stavebního povolení vzniknou na rekultivovaném brownfieldu po Škodě Ostrov dvě budovy, které aspirují na nejvyšší ekologickou certifikaci BREEAM. Kromě té, kterou obsadí Amphenol, je součástí záměru i větší budova s rozlohou přes 100 000 m2, která může přilákat některou z rostoucích společností z oblasti e-commerce. Město Ostrov na základě návrhu Panattoni nyní projednává změnu územního plánu umožňující výšku této haly (či její části) zvýšit na 22,5 m. Potřebu navýšení si vyžádal vznik nejmodernějších technologií pro automatizaci provozu distribučních center. Nárůst objemu online nakupování a současně trend záboru co nejmenší plochy půdy dal vzniknout technologiím, které díky chytrému řízení výroby a skladování lze efektivně instalovat do budov s výškou nad 20 m.

Amphenol – výrobce elektroniky, první nájemce v Panattoni Park Ostrov North

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button