Logistika a sklady

Gebrüder Weiss bezplatně vozí roušky a další ochranné pomůcky nemocnicím, seniorům i bezdomovcům

Gebrüder Weiss zajišťuje bezplatnou přepravu roušek, dezinfekce a ochranných štítů od výrobců na potřebná místa. Těmi jsou zejména nemocnice, domovy pro seniory, pečovatelské služby, ale také Armáda spásy nebo Český červený kříž.

„Doposud jsme rozvezli přes 7 000 roušek, 3 000 litrů dezinfekce, ale také 150 ochranných štítů přímo z 3D tiskárny v Litoměřicích. Ochranné prostředky se snažíme od výrobce doručit v co nejkratším možném čase napříč republikou, aby se dostali k potřebným co nejdříve,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss.

Přečtěte si také

Rozvoz ochranných pomůcek je realizován ve spolupráci s projektem Roušky seniorům organizovaným Simonou Bagarovou. „Ve spolupráci s paní Simonou Bagarovou a projektem Roušky seniorům zajišťujeme přepravu ochranných pomůcek seniorům, kteří jsou rizikovou skupinou. Roušky odvážíme z věznice ve Vinařicích, kde jich vyrobí až 400 denně. Nerozvážíme je však pouze seniorům, ale i organizacím, které se starají o lidi bez domova nebo nemocné děti. Celkem jsme rozvezli ochranné pomůcky do 43 různých institucí,“ vysvětluje Jan Kodada. Gebrüder Weiss se podílel i na transportu nanofiltrů z Dílen Národního divadla k dalšímu zpracování dobrovolníkům. Navázal také spolupráci s organizací ADRA a zajišťuje převoz roušek šitých dobrovolníky do pražských nemocnic, kterým ochranné pomůcky stále chybí.

Gebrüder Weiss taktéž zajistil doručení 3 000 litrů dezinfekce z výroby společnosti Ethanol Energy do Nemocnice Vrchlabí, Nemocnice Ostrov a Nemocnice Sokolov. „Dezinfekční prostředek Anti-COVID se řadí mezi nebezpečné látky a musí být převážen za odpovídajících bezpečnostních podmínek. Jelikož se na tuto oblast specializujeme a zároveň si uvědomujeme, jak důležité je rychlé doručení do nemocnic, nabídli jsme zajištění převozu. Dezinfekci jsme přepravovali v IBC kontejnerech vozidly vybavenými pro převoz nebezpečného zboží,“ dodává Jan Kodada.

Gebrüder Weiss rozváží, ale i šije

Zaměstnanci přepravní a logistické firmy Gebrüder Weiss se zároveň proaktivně zapojili do samotné výroby roušek, zejména v pražské centrále v Jenči nebo na pobočce v Syrovicích. Celkem ušili více než 1200 roušek, ty byly následně distribuovány nejenom mezi zaměstnance GW, zejména řidičům, do skladu a na dispečink, ale i mezi další potřebné.

„Některé z našich kanceláří jsme dočasně upravili na provizorní šicí dílny, abychom mohli zásobovat všechny naše zaměstnance rouškami. V minulosti jsme přispívali nadaci Život dětem, právě ta se na nás obrátila s prosbou o pomoc s nedostatkem roušek pro nemocné a hendikepované děti. Společně s našimi zaměstnanci jsme uspořádali sbírku roušek a ušili jsme jich dohromady 200. Nadace roušky následně rozdala těm rodinám s dětmi, kde to bylo nejvíce potřeba. Velmi mě těší snaha našich zaměstnanců po celé ČR pomoct tam, kde je to potřeba. Právě díky nim se základní hodnoty firmy mohly zhmotnit a za to si všech nesmírně vážím,“ uvádí Jan Kodada.

Přečtěte si také

Back to top button