Logistika a sklady

Gebrüder Weiss má nejlepší inovaci

Systém ETA (Estimated Time of Arrival) společnosti Gebrüder Weiss získal první místo v oborové soutěži LOG IN 2020.

Z první příčky v kategorii Technická a technologická inovace roku 2020 máme pochopitelně radost. Systém, který umožňuje v reálném čase poskytnout informace o předpokládaném čase doručení zásilky přináší nové výhody především našim zákazníkům,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Službu, která zákazníkům umožňuje ještě přesněji zjistit časový údaj o předpokládaném doručení jejich zásilek, zprovoznil Gebrüder Weiss v květnu tohoto roku. Informační systém s názvem ETA (Estimated Time od Arrival) nepřetržitě aktualizuje předpokládaný čas příjezdu jakékoli zásilky v závislosti na momentální dopravní situaci. Výpočet časového úseku pro koncové doručení je zúžen na dvouhodinový interval pro vlastní předání zásilky. Zákazníci mohou sledovat proces odeslání online, včetně odhadované doby koncového doručení zásilek.

„Gebrüder Weiss nabízí tuto digitální službu pro sběrnou dopravu nejen v České republice, ale všude tam, kde zajišťuje také koncové doručení. Díky komplexní síti našich vlastních terminálů na pozemních dopravních trasách od švýcarské Basileje na západě až po gruzínské hlavní město Tbilisi na východě je ETA dostupná na území celé Evropy,” vysvětluje Jan Kodada.

ETA není jedinou novinkou u Gebrüder Weiss, která uspěla v letošní soutěži LOG IN. Mezi tři nejlepší technické a technologické inovace roku se zařadil také nový zákaznický portál myGW. „Investice do rozvoje a inovací technologií i procesů jsou důležitou součástí dlouhodobé strategie a firemních hodnot Gebrüder Weiss. Systematicky pracujeme na výzkumu a reálném využívání takových postupů a technologií, které jsou přínosem pro naše klienty, životní prostředí nebo lidskou společnost jako takovou,“ uzavírá Jan Kodada.  

Přečtěte si také

Back to top button