Logistika a sklady

Gebrüder Weiss rozšíří kapacitu svých skladů v areálech Jeneč a Syrovice na celkových 30 600 m2

Úpravy prostor umožní zvýšit objem odbavených zakázek a zároveň poskytnou jejich efektivnější a rychlejší expedici. Práce na terminálu Jeneč započne již v březnu a na terminálu v Syrovicích v květnu letošního roku. Dokončení je plánováno za 5 až 6 měsíců.

Překládkový a logistický sklad v areálu Jeneč se z původních 18 000 m2 rozroste o 3700 m2, celková plocha bude mít tedy nově rozlohu 21 700 m2. V Syrovicích se bude rozšiřovat o 1 600 m2 a skladovací prostory budou disponovat kapacitou 8 900 m2.

Přečtěte si také

„V rámci rozšíření skladů zvýšíme celkový počet ramp na překládce o 42. Z nich je 12 uzpůsobeno pro snadnější vykládku malých vozidel, tedy zejména B2C zásilek. Díky tomu jich budeme schopni naráz odbavit ještě větší počet. V kombinaci s většími prostory nám to umožní zvýšit také počet a rychlost odbavení zásilek, jejich množství totiž i nadále narůstá. Moderní technologie naopak pomohou s dalším zvýšením kvality a efektivity našich služeb,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Výstavba s ohledem na udržitelnost

Princip udržitelného rozvoje a ohleduplného přístupu k životnímu prostředí i přírodním zdrojům je jednou ze strategických hodnot Gebrüder Weiss. Promítá se i do výstavby vlastních logistických areálů nebo jejich rozšiřování. Konstrukce střech stávajících i nových hal byla již ve fázi projektu zvolena s ohledem na pozdější výstavbu solárních elektráren.  Díky odpovídající nosnosti střešních ploch bude možné využít připravené kapacity v Jenči i Syrovicích pro realizaci tohoto ekologicky příznivého energetického řešení.

Areál GW v Syrovicích (FOTO: archiv)

Přestavba za plného provozu

„Rozšíření kapacit skladů připravujeme od loňského roku, vše je tedy detailně naplánováno. Úpravy se uskuteční za plného provozu a přestavba nebude mít vliv na odbavování stávajících zásilek,“ dodává Jan Kodada. Terminály v Jenči a Syrovicích se řadí k 9 českým pobočkám logistické společnosti působící po celém světě. Od svého vstupu na český trh v roce 1992 si společnost Gebrüder Weiss vybudovala v České republice stabilní pozici a svým zákazníkům nabízí komplexní sortiment přepravních a logistických služeb. Portfolio služeb Gebrüder Weiss zahrnuje přepravní služby od kusových zásilek, celovozové přepravy, až po speciální zakázky divize Break Bulk prostřednictvím pozemní, letecké nebo námořní přepravy a kontraktní logistiky.

Přečtěte si také

Back to top button