Logistika a sklady

GO! Express & Logistics rozšiřuje aktivity

Společnost GO! Express & Logistics u příležitosti 10. výročí založení této společnosti v České republice oznámila rozšíření teritoriálních aktivit. Brzy bude působit i na Slovensku.

Společnost GO! Express & Logistics zhodnotila uplynulé období a představila své plány a vize do budoucna. Tiskové konference v Praze se zúčastnil i generální ředitel GO! Deutschland Ulrichem Nolte a Wolfgangem Sacher spoluzakladatel GO! v Německu a většinový majitel GO! Česko a GO! Polsko. Ulrich Nolte představil Evropskou strategii GO! Express & Logistics. Mluvil o rozšiřování aktivit GO! v mezinárodním měřítku.
V loňském roce založili GO! Austria, první dceřinou společnost holdingu GO! Central East Europe (CEE) GmbH, která má v příštích letech zastřešit i GO! Česko, GO! Polsko a GO! Slovensko. Jednatel GO! Česko Martin Koča informoval o loňských hospodářských výsledcích české pobočky, počet zásilek GO! Express & Logistics se loni zvýšil meziročně o 2%, obrat o 8%. Důležité změny se loni udály především v GO! Polsko. V červenci změnilo polské zastoupení skupiny GO! Express & Logistics vlastnickou strukturu. Dosavadní stoprocentní vlastník společnosti, německá GO! Holding AG, je sice nadále většinovým vlastníkem GO! Polska se současným podílem 80%, avšak zbývajících 20% ve společnosti nově získal jednatel a spolumajitel GO! Česká republika, Mgr. Martin Koča. Stal se současně i předsedou představenstva společnosti, ve které následně proběhly personální změny a celková restrukturalizace. Změna struktury spočívala ve finanční stabilizaci, optimalizaci nákladů a restartu procesů, včetně kontrolních mechanismů.
Hodnocení loňského roku z pohledu marketingové strategie v České republice prezentovala ředitelka pro rozvoj Pavla Eretová. Připomněla, že společnost změnila logo i slogan. Po desetiletích nový slogan „Čas je všechno“ nahradil dosavadní „Všechno jde“. Slogan „Čas je všechno“ lépe vystihuje potřeby klientů i poslání GO! Express & Logistics. V rámci zásadních změn ve vizuální podobě, tedy corporate identity firmy GO!, dochází i k změnám oblečení kurýrů. Ještě před závěrem minulého roku společnost spustila nové webové stránky. S novou grafikou jsou přehlednější a poskytují více informací.
Počet doručených zásilek GO! Express & Logistics od roku 2002 roste. Za posledních sedm let zaznamenala společnost několik důležitých výsledků. Obraty vzrostly o 600%, počet doručených zásilek za toto období vzrostl o 1000%. Na základě tohoto výrazného zvýšení došlo k zásadní změně. V roce 2006 se organizační složka transformovala na s.r.o. Od prosince 2010 se GO! stala součástí sítě SKY World Wide Express. To znamená, že od té doby společnost disponuje licencí, pomocí které může klientům nabízet lepší spojení s Asií a Amerikou. Dále se zlepšil servis pro zásilky na Slovensko s doručením následující pracovní den. V návaznosti na toto vylepšení doručovacích časů také vzrostl podíl zásilek na Slovensko. Třetím milníkem byl rebranding kurýrních vozidel a obnova vozového parku. Momentálně nejstarší vozidla GO! jsou z roku 2011. V říjnu 2011 zavedla společnost elektronickou fakturaci a o měsíc později i elektronické upomínky.
Objemově 66% všech exportních zásilek GO! Express & Logistics se realizuje v České republiky, z toho 40% zásilek se exportuje do Německa, 14% do Rakouska a 12% na Slovensko. Do Německa a Rakouska společnost doručí zásilky do 10:00 hod. následujícího dne. Na celé Slovensko pak do následujícího dne. Jedním z cílů pro rok 2013 je rozvoj potenciálu na Slovensku – tedy zvýšit export dvojnásobně oproti předchozímu roku. Jak je zřejmé, export do Polska není nijak výrazný. Momentálně tvoří export do Polska 3% všech zásilek. Je to způsobeno horší servisní dostupností – v Polsku se doručuje do jednoho až dvou pracovních dnů. Prioritou je tedy zlepšení doby přepravy pro tuto zemi.
V roce 2013 společnost plánuje vytvoření sítě pro doručování leteckých zásilek z Asie do regionu CEE, tedy České republiky, Slovenska, Rakouska a Maďarska. Novinkou bude také zavedení PDA – elektronické doručenky včetně autentických podpisů přímo na místě. Zákazník uvidí autentický podpis online ve stejný den. Specifikem GO! Express & Logistics je služba GO! Life Science, která je určena pro biotechnologické společnosti, nemocnice, klinický výzkum a vývoj a výzkumná střediska. Podstatou je přeprava biologických a lékových vzorků s důrazem na kvalitu přepravy, včetně zásilek na suchém ledu pro pozemní i leteckou přepravu.
Druhým odvětvovým řešením je GO! Automotive & Industry, které je určeno pro dodavatele do automobilového průmyslu a strojírenských a elektrotechnických společností. Jednou z oblastí je koordinace dodávek do výroby. Jedná se o správné načasování a vyzvednutí dodávek. V rámci tohoto řešení jsou také zajišťovány urgentní dodávky náhradních dílů a zpětná logistika. Třetí službou je tzv. GO! Food Logistics, určená je pro potravinářský průmysl. Těžiště řešení spočívá v přepravě mražených a chlazených vzorků potravin, přepravy vzorků s požadavkem na šetrnou manipulaci. GO! tak svým klientům z oblasti potravinářství zajišťuje včasné doručení vzorků v prvotřídní kvalitě do výběrových řízení. Novinkou je produkt GO! Commerce, zaměřený na segment B2C. Tento produkt je určen pro e-shopy, zásilkové služby, atd. Jedná se o komplexní řešení B2C zásilek do Německa, Rakouska, Polska, Maďarska a na Slovensko.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button