Logistika a sklady

IFOY 2015: Jungheinrich nominován ve všech kategoriích

Nominované vozíky: EFG S30s – Čelní vysokozdvižné vozíky do 3,5 t / DFG 540s – Čelní vysokozdvižné vozíky nad 3,5 t / ECE 225 – Skladové vozíky / Souprava tahače a přívěsů (EZS 350 a GTE) – Intralogistická řešení 2015.

V soutěži International Forklift Truck of the Year (IFOY) 2015 ukazuje  Jungheinrich i v letošním roce svou inovační sílu v oboru vysokozdvižných vozíků, skladových vozíků a komplexních intralogistických řešení. Velmi kvalitně obsazená mezinárodní odborná porota nominovala hamburský podnik na vítěznou cenu ve všech čtyřech kategoriích.
 
„To podtrhuje vedoucí roli, kterou má Jungheinrich v oboru intralogistiky. Především vysoký užitek našich výrobků a služeb pro zákazníka určuje měřítka v tomto oboru“, zdůrazňuje dr. Lars Brzoska, člen představenstva odbytu Jungheinrich.
 
V kategorii Čelní vysokozdvižné vozíky do 3,5 t se Jungheinrich postavil na startovní čáru se svým elektrickým vysokozdvižným vozíkem EFG S30s. Při dalším rozvoji předchozí generace byla pozornost soustředěna na řidiče. Podle sloganu „Operation in Mind“ vyvinul Jungheinrich kompletně změněné, vysoce ergonomické a inovativní pracoviště řidiče.
 
V kategorii Čelní vysokozdvižné vozíky nad 3,5 t představuje Jungheinrich odborné porotě IFOY svůj dieselový vysokozdvižný vozík DFG 540s. Vozík prošel rozsáhlou inovací. Tato generace se rovněž vyznačuje úplně nově vyvinutým, velmi ergonomickým a inovativním pracovištěm řidiče. Díky řídicí elektronice nové generace Jungheinrich se podařilo optimalizovat vozík tak, že je tento „high-tech“ dieselový vozík ještě efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí.
 
V kategorii Skladové vozíky je Jungheinrich zastoupen úplně nově vyvinutým vozíkem. Typ ECE 225, horizontální vychystávací vozík, se vyznačuje špičkovým výkonem, energetickou efektivitou a pracovištěm řidiče s mnoha ergonomickými inovacemi.
 
V kategorii Intralogistická řešení 2015 představuje Jungheinrich kompletní soupravu tahače a přívěsů. Komplexní logistické řešení realizované ve firmě  VEMAG Maschinenbau GmbH, Verden (Aller) sahá od analýzy potřeb, přes detailní plánování a návrh procesů až po výběr vozíků a tahačů. Nové logistické řešení u firmy VEMAG zahrnuje nakládání soupravy, zásobování výrobních oblastí a zpětný odvoz prázdných obalů pomocí tahačů (EZS 350) a přívěsů (GTE) Jungheinrich.
 
Soutěž o cenu IFOY se koná již potřetí. Jungheinrich byl v letech 2013 a 2014 několikrát oceněn, a to v kategoriích Čelní vysokozdvižné vozíky s nosností do resp. nad 3,5 t a v kategorii Skladové vozíky.
 

Přečtěte si také

Back to top button