Logistika a sklady

Jungheinrich bude mít u Chomutova jeden z nejmodernějších výrobních závodů na vysokozdvižné vozíky na světě

Lídr českého trhu průmyslových nemovitostí Panattoni přivádí na Chomutovsku předního světového dodavatele manipulační techniky Jungheinrich. Závod na vysokozdvižné vozíky vyroste v Panattoni Parku Chomutov North a reprezentuje největší letošní transakci s výrobním provozem na českém trhu.

Budova o velikosti 37 000 m2 nabídne pro Chomutov a okolí 350 kvalifikovaných míst ve výrobě. Investice do budovy a technologií přesahuje 2,5 miliardy korun a patří k největším v regionu. Budova bude dokončena začátkem 2023 a společnost Jungheinrich by v ní měla zahájit výrobu v druhé polovině roku 2023. Projekt zahrnuje mimořádně rozsáhlá opatření na podporu biodiverzity v okolí.

„Dáváme impulz uhelnému regionu a přivádíme do Chomutova špičkovou výrobu s vysokou přidanou hodnotou. Odpovídáme tak na hlavní požadavky doby: pomoci strukturálně postiženému kraji, oživit regionální ekonomiku po covidu a zároveň splnit nejpřísnější požadavky na udržitelný rozvoj. V oblasti manipulační techniky a automatizovaných skladových systémů máme na co navazovat a těší mě, že se jedná o další výrobu finálního produktu na území České republiky. Proto není překvapením, že jde o sofistikovaný projekt na míru přesně podle požadavků klienta,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Poptávka po vozících Jungheinrich neustále roste a tím musíme navyšovat naše výrobní kapacity. V Chomutově vzniká jedenáctý závod Jungheinrich a jeden z nejmodernějších závodů na vysokozdvižné vozíky na světě. To nám pomůže k udržitelnému a ziskovému růstu a dlouhodobému zvýšení konkurenceschopnosti společnosti Jungheinrich,“ říká Sabine Neuß, členka představenstva společnosti Jungheinrich AG pro oblast techniky.

„Těší nás, že můžeme investovat do projektů, jakým je výrobní závod pro společnost Jungheinrich. Spolupráce s Panattoni, která je lídrem v udržitelné výstavbě, nám navíc umožňuje realizovat projekt s cílem certifikace BREEAM v úrovni Excellent. Získáním tohoto certifikátu nejlepších postupů v oblasti energeticky úsporných a udržitelných budov dojde také k dalšímu zhodnocení naší investice,“ doplňuje Lukáš Musil, člen představenstva společnosti RSJ Investments, která je investorem projektu.

Projekt u Chomutova vyniká neobvykle rozsáhlým souborem opatření na podporu biologické rozmanitosti v okolí průmyslové zóny. Nájemce i developer se na tomto ekologickém řešení jednomyslně shodli. Jako náhrada za zrušený remízek poslouží výsadba o rozloze 1,5 hektarů, která se bude skládat z dřevin stromového i keřového patra s důrazem na původní druhy. Důležité je, že prostor zůstane neoplocen, a přirozeně tak naváže na revitalizaci přilehlých břehových porostů. Na vhodných místech budou vyhloubeny tůňky pro zvýšení místní druhové rozmanitosti. Z doplňujících opatření lze zmínit luční porosty či ptačí budky.

Společnost Jungheinrich se sídlem v Hamburku je předním světovým dodavatelem řešení v oblasti intralogistiky s více než 60letou historií. Při výběru lokality pro ni byla rozhodující poloha uprostřed Evropy, výborné dopravní napojení a krátké dojezdové vzdálenosti k zákazníkům.

Současná výroba retraků ve výrobním závodě Jungheinrich v Norderstedtu bude postupně přesunuta do nového závodu v Chomutově, a to od roku 2023. Dostupné kapacity v Norderstedtu pak budou využity k dalšímu růstu. Společnost Jungheinrich rozšíří své výrobní portfolio v závodě v Norderstedtu o díly na vychystávací vozíky, které se používají především ve stále se rozvíjející oblasti e-commerce.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button