Logistika a sklady

KION GROUP AG otevřel ve Stříbře třetí výrobní halu

KION GROUP AG rozšířila svůj závod v Panattoni Parku Stříbro nedaleko od Plzně o třetí výrobní halu. Budova o rozloze 25 550 m2 byla postavena za necelý rok pro potřeby dceřiné firmy Dematic.

Společnost KION Group, která se specializuje na tzv. intralogistiku, investoval do projektu přes 50 milionů korun. V nové továrně budou vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.

Dematic, dceřiná společnost KION, je globální specialista na materiálové toky a opírá se o inteligentní softwarová a automatizační řešení pro optimalizaci dodavatelského řetězce. V první polovině letošního roku segment řešení pro dodavatelské řetězce společnosti KION zvýšil příjem zakázek o 57,3 % na 46,6 miliard korun (v předcházejícím roce to bylo 29,6 miliard korun). Na celém světě má systémy KION Group instalováno více než 6 000 zákazníků různé velikosti z různých odvětví na šesti kontinentech. Ve Stříbře Dematic aktuálně zaměstnává zhruba 150 zaměstnanců na plný úvazek – a jejich počet postupně roste.

Directindustry

„Rozvojem výroby ve Stříbře, což je jeden z našich největších závodů na světě, reagujeme na posilující trend vícekanálových řešení i na trvající boom e-commerce,“ vysvětluje Gordon Riske, předseda představenstva KION GROUP AG. Společnost Dematic podle něj zaměřuje své know-how na inovativní řešení skladové logistiky, která jsou uzpůsobena potřebám konkrétních branží. Jedná se kupříkladu o samostatné vychystávací přístroje, autonomní přepravní či multishuttle systémy a ve stále větší míře také o robotiku.

„Když KION před pěti lety vstupoval do Panattoni Parku Stříbro, dopředu vyhlásil, že když se mu bude v lokalitě dařit, postaví ještě druhou budovou, a když se mu bude velmi dobře dařit, postaví celkem tři. Velmi mě těší, že nakonec zvolil maximální expanzi, protože to značí maximální spokojenost. V druhé řadě bych chtěl vyzdvihnout, že příběh KIONu svědčí o postupné proměně českého průmyslu na úroveň 4.0. Všechny haly jsou plně digitalizované a provozy bezpapírové,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Úspěšné dokončení již třetího projektu KION Group v naší průmyslové zóně mě velmi těší, protože se spoluprací s touto společností jsem nadmíru spokojen. Firma jedná otevřeně a vstřícně a ctí zásady společenské odpovědnosti. V neposlední řadě bych vyzdvihl to, že přinesla výrobu koncového produktu s vyšší přidanou hodnotou a kvalifikovaná pracovní místa,“ řekl starosta Kostelce u Stříbra František Trhlík.

Přečtěte si také

Back to top button