Logistika a sklady

Marmon Food přesunul výrobu z Německa do logistického areálu u brněnského letiště

Multimodální komplex u brněnského letiště vítá dalšího nájemce. Budovu o rozloze 12 000 m2 nově využívá společnost Marmon Foodservice Technologies, přední výrobce chladících zařízení pro gastronomii se 70letou tradicí.

Do strategicky umístěného a skvěle technologicky vybaveného parku přesouvá Marmon svou výrobu z Německa a přidává se ke zvučným jménům jako Coca Cola, Zásilkovna, Sinclair či Okay.

„Jsme nadšeni ze všeho, co nám naše nové zázemí nabízí. Včetně umístění ve střední Evropě a okolní infrastruktury. Považuji tento posun za krok správným směrem, na správné místo a ve správném čase. Nové zázemí nám poskytuje klíčové faktory umožňující učinit další krok v pokračování excelentní obsluze našich trhů. Díky naší dlouholeté, úspěšné historii a celosvětovému dosahu produktů v potravinářském průmyslu je toto zařízení investicí do každého z našich zákazníků a partnerů,“ Evan M Pantaleo, Generální ředitel EMEA Marmon Foodservice Technologies.

„Naším dlouhodobým cílem je z komplexu u brněnského letiště vytvořit unikátní prostor pro moderní podnikání, který bude lákat klíčové hráče napříč obory. Navzájem se pak mohou doplňovat prakticky ve všech oblastech svého fungování a přinášet potenciální byznys i pro komerční i nákladní leteckou přepravu. V našem multimodálním parku tak naleznete nejen společnosti desítky let spjaté s Brnem a jižní Moravou, které potřebovaly růst, ale i nové společnosti, které přilákala právě skvělá pověst lokality, připravenost areálu a na evropské poměry velmi vysoká kvalifikace pracovní síly,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která komplex rozvíjí.

„Těší mě, že do brněnského parku, v němž dominuje logistika, vstupuje i kompletace finálního produktu, a to produktu, který důvěrně známe, alespoň tedy z dob před začátkem pandemie. Prestižní americká společnost Marmon bude v Brně kompletovat chladící zařízení pro čepování piva a nealkoholických nápojů či nejrůznější výdejníky vody. Díky vhodným připraveným prostorám jsme společnosti mohli operativně nabídnout ideální řešení i s dostatečnou kapacitou kanceláří,“ vysvětluje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko, která zónu buduje.

 „Uzavření dohody mezi společností Marmon a skupinou Accolade je skvělým příkladem nalezení vhodné lokality v ten správný čas. Areál vyhovuje všem potřebám nájemce včetně umístění, velikosti, dispozice, načasování začátku pronájmu, flexibility pronajímatele a potenciálu kvalifikované pracovní síly. Těší nás, že jsme nájemce při hledání vhodné lokality mohli podpořit,“ dodává Chris LaRue, ředitel a vedoucí průmyslové agentury Savills CZ&SK, která pronájem budovy svému klientovi Marmon Food zprostředkovala.

Přečtěte si také

Back to top button