Logistika a sklady

Místo cukrovaru bude u Kojetína robotické centrum pro e-commerce

Zakonzervovaná plocha někdejšího cukrovaru u Kojetína na Přerovsku se dočká revitalizace na moderní robotické centrum pro e-commerce. Stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci se skupinou Accolade připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí.

První plnohodnotně vícepatrová logistická budova v ČR s půdorysnou plochou 52 000 m2 vyroste na místě bývalých kalových polí. Areál má ideální polohu s přímým napojením na dálnici D1 mimo rezidenční zástavbu a od města je oddělen lihovarem, vlakovým nádražím a solární elektrárnou. Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun by mohl v maximálním provozu ve špičce nabídnout až 2 000 pracovních míst a mohl by být dokončen do závěru roku 2022.

Nová průmyslová zóna u Kojetína bude díky svému umístění profitovat také z nedalekého železničního koridoru. Zaměstnanci budou moci dojíždět vlakem jak ze směru Brno-Olomouc, tak ze směru Kroměříž-Uherské Hradiště.

Projekt bude v souladu s dlouhodobou Panattoni strategií Go Earthwise a vytvoří ekologicky a občansky příznivé prostředí. Areál bude navržen tak, aby jeho provoz minimalizoval dopady na životní prostředí včetně tzv. uhlíkové stopy a prospěl místní komunitě. Většina areálu bude situována na recyklovaném území. Jde o unikátní koncept, který kombinuje občansky využitelné prostředí a supermoderní průmyslovou zónu.

Přečtěte si také

Back to top button