Logistika a sklady

Mobilní robotické příslušenství – nový segment na trhu s roboty

Společnost ROEQ, jeden z vedoucích výrobců mobilního robotického příslušenství (MRE), posiluje své aktivity ve střední a východní Evropě (CEE). ROEQ vstupuje na lokální trhy s řešeními, která podnikům umožní automatizovat široké spektrum procesů vnitropodnikové logistiky – snadno, rychle a za efektivní náklady.

„Vzhledem k velmi rozvinutému výrobnímu sektoru zejména v odvětví automotive, který rychle adoptuje nová řešení postavená na mobilní robotice, představují Česká republika a Slovensko vedle Polska největší potenciál v rámci střední a východní Evropy,“ řekla Shermine Gotfredsen, ředitelka globálního obchodu ve společnosti ROEQ.

Přečtěte si také

ROEQ nabízí inovativní mobilní příslušenství, jako jsou válečkové dopravníky, zdviže, vozíky, podjezdové systémy či komunikační a monitorovací systémy. Například válečkové moduly ROEQ TR500 Auto a TR1000 Auto s automatizovaným zdvihovým mechanismem umožňují robustním autonomním mobilním robotům (AMR) společnosti MiR, včetně modelů MiR500 a MiR1000 (s nosností 500 kg resp. 1 000 kg), nakládat a vykládat zboží a palety různých hmotností ve výrobních zařízeních bez jakékoliv asistence lidské obsluhy.

Důležitou komponentou standardizovaného MRE systému a zastřešující vrstva uceleného nasazení AMR řešení je software ROEQ Assist. Software nahraje přednastavený úkol do robota MiR, který je pak možné modifikovat v rozhraní MiR a rychle a konzistentně distribuovat v rámci celé AMR flotily, a tím usnadňuje integraci, zvyšuje produktivitu a zlepšuje bezpečnost.

Řešení GuardCom od ROEQ, komunikační řešení umožňující robotům MiR osazeným válečkovým dopravníkem ROEQ komunikovat přímo s nakládkovými či vykládkovými stanicemi k zahájení transferu zboží, se navíc umístilo v aktuálním seznamu 50 robotických inovací RBR50 publikace Robotics Business Review. GuardCom dovoluje nahradit těžkopádné WiFi systémy třetích stran a vyhnout se časovým zdržením, chybám a nehodám na místech nakládky a vykládky.

„Uvědomujeme si, že vstupujeme na trh s dlouholetou tradicí řešeních vyráběných ve vlastní režii. Avšak jsme si jisti, že pro české a slovenské podniky jsou přínosy jako lepší návratnost investic, nižší celkové náklady na vlastnictví, spolehlivost, flexibilita a snazší softwarová integrace důležité. Standardní řešení ihned připravená k provozu poskytují úspory při vývoji, implementaci a servisu. Příslušenství ROEQ umožňují zákazníkům využívat výhod vyšší produktivity, vytíženosti a bezpečnosti AMR technologií,“ dodala Shermine Gotfredsen.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ
Back to top button