Logistika a sklady

STILL představí řadu vozíků ACH

STILL představí řadu vozíků ACH na veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu. V realistickém scénáři použití bude hamburský specialista na intralogistiku demonstrovat, jak mohou všestranné a flexibilní automatizované mobilní roboty (AMR) fungovat v symbióze s automatizovanými vertikálními vozíky.

Výsledek: nová forma moderní dělby práce, která pozvedne přepravní procesy ve skladech nebo ve výrobě na zcela novou úroveň.

STILL představí řadu vozíků ACH

Během mezinárodní výstavy bude společnost STILL předvádět procesy, které tímto nebo velmi podobným způsobem probíhají každý den téměř ve všech skladech nebo výrobních halách: vyzvednutí polotovarů ze skladu s vysokými regály, jejich přeprava k dalšímu zpracování, následný návrat do skladu s vysokými regály a konečné uskladnění hotových výrobků. Všechny procesy, které byly v minulosti časově a/nebo pracovně velmi náročné, mohou být nyní díky optimalizovaným pracovním postupům mnohem hospodárnější a efektivnější.

Nová řada vozíků ACH od společnosti STILL

Společnost STILL v lednu 2022 uvedla na trh nové vozíky AMR, a to ve třech verzích. Model ACH 06 s nosností 600 kg a rozměry 956 x 730 x 240 mm je vhodný zejména pro automatizovanou přepravu lehčího zboží. Dokáže vyzvednout nebo umístit zboží až do podjezdové výšky 270 mm. Po naložení dosahuje tato malá verze rychlosti jízdy 1,5 m/s.

Střední verze ACH 10 má rozměry 1182 × 832 × 260 mm a dokáže přepravovat s břemeny do hmotnosti 1 000 kg. Pokud potřebujete automaticky přepravovat ještě těžší náklad, zvolte variantu ACH 15. Rovněž tento nejvýkonnější ze tří modelů měří 1182 x 832 x 260 mm a je určen pro přepravu nákladu do 1 500 kg. Výška nakládání a vykládání ACH 10 i ACH 15 je 290 mm. Při zatížení dosahují obě větší varianty rychlosti až 1,2 m/s. Dostupná nakládací plocha pro ACH 06 je 900 × 900 mm. Ostatní dva modely mají nakládací plošinu o rozměrech 1200 x 1200 mm.

Všechny tři modely jsou poháněny lithium-iontovou baterií. Tu lze velmi pohodlně nabíjet pomocí nabíjecí stanice, která je součástí systému. Vozíky se k ní podle potřeby přistaví automaticky.

Četné možnosti použití vozíků

Díky těmto vlastnostem jsou systémy STILL AMR ideálním řešením pro automatizovanou horizontální přepravu zboží. Díky nejmodernější senzorové technologii se inovativní řada ACH pohybuje ve skladu nezávisle, aktivně a bezpečně – dokonce i ve smíšeném provozu s lidmi a jinými průmyslovými vozíky.

Vozíky přepravují na svých plošinách velké množství různých nosičů nákladu a lze je přizpůsobit širokému spektru překládacích míst. V závislosti na požadavcích pracuje AMR samostatně nebo prostřednictvím připojení k různým softwarovým systémům provozovatelů.

Vozíky AMR vynikají i z hlediska ochrany životního prostředí. Díky jejich výrazně nižší vlastní hmotnosti v porovnání s klasickými automatizovanými skladovými řešeními se citelně snižuje jejich spotřeba energie. Kromě toho jsou jejich pořizovací, provozní a údržbové náklady velmi nízké. Proto je lze velice úsporně integrovat do stávajících prostředí a systémů. V kombinaci s dobrou škálovatelností a vysokým bezpečnostním standardem nabízí řada ACH atraktivní vstup do automatizace mnoha odvětvím v oblasti zásobování díly pro výrobu, automobilového průmyslu, logistiky, zdravotnické výroby, výroby oděvů nebo elektroniky či e-commerce.

Více na stránkách STILL. Zajímavé jsou trendy v intralogistice pro rok 2022, které zajistí efektivitu a ušetří peníze.

Přečtěte si také

Back to top button