Logistika a sklady

Modernizovaný brněnský „buzerák“ má nového nájemce

Moderní halu o rozloze 3700 m2 ohodnocenou certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Excellent“ si do nájmu převzal celosvětový lídr v logistice DHL Express.

Dlouho zanedbávaná a chátrající část areálu brněnského letiště, která zahrnovala i nechvalně známý armádní „buzerák“, dostala díky investici skupiny Accolade nový kabát. Tato modernizace je součástí postupné revitalitace multimodálního komplexu kolem brněnského letiště. Accolade reaguje na aktuální potřebu trhu a na poslední měsíce, které jasně ukázaly, že kvalitní logistika je základem fungování světové ekonomiky za jakékoli situace. „Samozřejmě pevně věřím, že se náš nový nájemce brzy rozhodne také pro leteckou nákladní přepravu. Prostory, strategická pozice u letiště i vybavenost brněnského terminálu mu k tomu dávají nejlepší podmínky,“ uvádí Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která brněnské letiště provozuje a multimodální komplex financuje i vlastní.

Takto vypadal prostor před revitalizací (FOTO: DHL)
Takto vypadal prostor před revitalizací (FOTO: DHL)

Brno je strategické místo pro oblast jižní Moravy a Vysočiny. Je zde nejmodernější třídicí linka o kapacitě 3600 kusů za hodinu. Pro tiché a ekologické doručování v Brně DHL Express pořídil elektrický eCrafter. „Věřím, že nový terminál a všechny další benefity naši zákazníci ocení. Samozřejmě strategická poloha na letišti do budoucna otvírá nové možnosti,“ reaguje Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic), na slova Milana Kratiny.

„Zatímco celý svět vyhlíží vakcínu proti koronaviru, podobnou vakcínu potřebuje i hospodářství a jednou z jejích složek je zcela určitě moderní logistika, která zajišťuje rychlý a spolehlivý transport zboží a materiálu,“ dodala Klára Sobotková, obchodní ředitelka Panattoni pro ČR a Slovensko.

Budova, zbudovaná na brownfieldu, splňuje všechny standardy moderní udržitelné výstavby. S certifikací BREEAM úrovně Excellent se řadí mezi nejvíce šetrné industriální budovy ve střední Evropě.

Přečtěte si také

Back to top button