Logistika a sklady

Nejlepší průmyslovou budovou v Česku za rok 2020 je distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb South

Panattoni opět triumfoval v prestižní oborové soutěži Best of Realty, která oceňuje ty nejlepší developerské projekty za posledních 12 měsíců.

Jedinečná moderní hala, v níž se splachuje dešťovou vodou, stíní předokenními žaluziemi a jejíž okolí doplňuje hmyzí hotel i venkovní posilovna pro zaměstnance byla certifikována jako nejšetrnější průmyslová budova na světě dle nejnovějších standardů BREEAM 2016 New Construction. Projekt stavitele průmyslových zón Panattoni obdržel jako první v Česku známku Outstanding a rekordní skóre 90,68 %.

Best of Realty je považována za nejprestižnější oborovou soutěž v České republice. Z toho důvodů se jí také někdy přezdívá „český realitní Oscar“. Odborná porota se skládá ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností.

„V soutěží Best of Realty jsem si moc přál získat vítěznou trofej pro epidemií zkoušený Cheb. Budova Real Digital je mimořádná a přesahuje obzory průmyslového developmentu. Zmíním jen dvě čísla: 90 a 84. Při demolicích původního areálu chebských strojíren jsme recyklovali 90 % stavebního odpadu a samotné distribuční centrum má oproti běžnému průmyslovému standardu například o 84 % nižší spotřebu vody. Není divu, že jde o nejzelenější současnou industriální budovu na světě,“ sdělil Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Přečtěte si také

Back to top button