Logistika a sklady

Nová co-packingová zóna

Nová co-packingová zóna. Společnost FM Logistic pokračuje v modernizaci tuzemských skladů. V tuchoměřické pobočce implementovala novou co-packingovou zónu, která přispěje k ještě rychlejšímu odbavení většího množství objednávek a lépe přizpůsobí výrobky individuálním potřebám zákazníků. Díky tomu se společnosti rozšiřuje portfolio zákazníků z různých odvětví.

Navýšení prostoru v tuchoměřických skladech o bezmála 600 m² přineslo mnohá vylepšení z hlediska vybavení prostoru i obslužných strojů. Kapacity nových prostor umožnují provoz 16–20 výrobních linek při dvou – až třísměnném provozu. Zaměstnanci tak odpracují přibližně 200 tisíc pracovních hodin ročně, což odpovídá počtu 46–62 operátorů. K dispozici mají nejmodernější obslužná řešení, jako jsou balicí stroje Smipack HS 800, poloautomatické podavače, injektáž, lepicí stroj, automatické etiketovací hlavy, I-sealer, samosběrací vozíky, etiketovačky lahví i serializační systém.

„Úkolem profesionálního co-packera je dnes sledovat rychle se měnící trendy, vytvářet, navrhovat a radit zákazníkům řešení, jak zatraktivnit jejich výrobek pro spotřebitele. Díky našim rozsáhlým znalostem v oboru, dlouholetým zkušenostem a správným nástrojům jsme schopni čelit výzvám, které se objevují před našimi klienty na současném trhu,“ vysvětluje Arkadiusz Buczek, ředitel procesů společného balení pro střední Evropu ve společnosti FM Logistic„Ve středoevropském regionu v současné době provozujeme činnost společného balení v 7 našich jednotkách v Polsku, České republice a na Slovensku a plánujeme další rozšíření,“ dodává. 

Součástí nové co-packingové zóny je také standardní vybavení jako ústřední topení, klimatizace, wifi a datové připojení výrobních linek i připojení k elektrické síti 230–380 V. Zóna disponuje dále libovolně nastavitelnými stoly a dostatkem přirozeného světla díky střešním oknům. Na nových základech také vyrostla provozní administrativní budova. Ta se nachází v přímém napojení na provozní a výrobní část. Tato provázanost umožňuje flexibilnější řešení situací, přímý kontakt s provozem a operativou. Administrativní prostor je rozdělen na část pro zaměstnance administrativy co-packu, místnost pro výrobu a tisk etiket, prostor pro setkávání s partnery a zákazníky a prostor pro zázemí pracovníků administrativy i výroby.

Co-packingové prostory vedle stávajících zákazníků (lékárenských výrobků, kosmetiky, potravin, FMCG), jejichž výrobky FM Logistic obsluhuje, nově poslouží také odvětví HPC FOOD. Jejich výrobky budou odbaveny díky nové co-packingové lince bez nutnosti skladování. V současnosti se ve výrobě orientují na dva scénáře. Původní možnost, kdy se obsluhovala pouze část skladových klientů, byla rozšířena o variantu cross dockingu, kdy jsou materiál, produkty i zboží zpracovány společně s příjezdem a následně obratem expedovány. U této druhé možnosti tedy odpadá varianta se skladováním hotového produktu. 

Zdroj
FM Logistic

Přečtěte si také

Back to top button