Logistika a sklady

Nové logistické centrum

Nové logistické centrum. Společnost Zásilkovna, přední česká technologicko-logistická společnost, otevřela nové logistické centrum, které se nachází v areálu ARETE PARK Plzeň, Borská pole.

Investorem průmyslového parku je investiční skupina ARETE, konkrétně její třetí fond ARETE INDUSTRIAL zaměřený na atraktivní a stabilní průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy. Nové logistické centrum bude Zásilkovně sloužit k obsluze celého Plzeňského kraje. Rozloha objektu, který bude Zásilkovna využívat, je přes 4 000 metrů čtverečních s možností dalšího rozšíření. ARETE PARK Plzeň, Borská pole je projektem revitalizující brownfield, v němž se snoubí jak jeho rekonstrukce, tak nový development.

„Jako nájemce pozitivně vnímáme zasazení celého projektu ARETE PARK Plzeň do průmyslové zóny Borská pole. Důležité je taktéž výborné napojení parku na dálnici D5. Za Zásilkovnu bychom rádi poděkovali skupině ARETE za vysokou odbornost celého týmu a vizi, s níž chce nemovitost i lokalitu nadále rozvíjet. Projekt pomůže mimo jiné také růstu ekonomiky Plzeňského kraje,“ uvedl Zdeněk Prchlík, managing director Zásilkovny.

„Velice nás těší, že si Zásilkovna zvolila spolupráci právě s námi v rámci ARETE PARKU Plzeň, Borská pole. Jedná se o průmyslový park s jedinečnou centrální lokalitou v Plzeňském regionu. Díky vysoké odbornosti celého development týmu jsme zvládli nastartovat projekt během velice krátkého časového rámce. Pronajmutí prostoru tak silnému nájemci, jakým je právě Zásilkovna, nám umožňuje naplňovat strategické cíle fondů skupiny ARETE, zejména vzhledem k dlouhodobé udržitelnosti investic a ESG strategii. Jsme velmi rádi, že jsme získali silného nájemce v projektu, který nadstandardně plní všechny naše investiční a ekonomické parametry,“ doplnil Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

Zdroj
Tisková zprávaZásilkovna

Přečtěte si také

Back to top button