Logistika a sklady

Nové prostory pro Nippon Express

Nové prostory pro Nippon Express. Lokalita je pro mnoho firem jedním z nejvýznamnějších faktorů při výběru logistického centra, přičemž parky Prologis jsou situovány na nejvyhledávanějších evropských trzích.

Dlouhodobý zákazník Nippon Express, dodavatel pro německý automobilový průmysl, tak po zhodnocení benefitů, jež strategické umístění nabízí, aktuálně rozšířil svůj pronájem v Prologis Park Pilsen II.

Nové prostory pro Nippon Express

Společnost si zde od druhého čtvrtletí 2020 pronajímala 6 941 metrů čtverečních a nyní své působení rozšířila o dalších 5 790 metrů čtverečních. V budově 1 plzeňského parku jí tak náleží celková plocha 12 731 metrů čtverečních. Dodatečný pronájem pro ni zprostředkovala společnost Savills.

Prologis Park Pilsen II představuje pro evropský dodavatelský řetězec Nippon Express klíčový uzel. Společnost nakupuje komponenty v balkánských zemích a dodává z nich zkompletované součástky německým automobilkám v Bavorsku a Bádensku. Sklad situovaný v západních Čechách tak leží přímo v srdci její mezinárodní transportní sítě.

„Naše dosavadní zkušenost s využíváním prostor v Prologis Park Pilsen II nás přesvědčila o pronájmu další plochy v něm,“ řekl Petr Kavalek, Branch Manager společnosti Nippon Express. „Park má optimální polohu k propojení našich dodavatelů a zákazníků. Díky spolupráci s týmem Prologis se stal významnou součástí našeho evropského dodavatelského řetězce.“

Nově pronajaté rozšířené prostory budou nyní dočasně sloužit k uskladnění přebytků produkce tepelných čerpadel. Do budoucnosti je naplánováno jejich využití pro rozšíření přípravy kabelových svazků do výroby osobních automobilů.

„Jsme rádi, že jsme mohli pro Nippon Express zprostředkovat možnost vytěžit z jejich nového zázemí maximum,“ uvedla Anna Jůzová, manažerka leasingu Prologis. „Po celou dobu stávajícího pronájmu jim byl k dispozici náš tým pro zákaznickou zkušenost, který pomáhal řešit vše potřebné. Nejinak tomu bude i v případě nově pronajaté plochy, jejíž role bude v provozu Nippon Express neméně důležitá.“

„Díky svojí strategické poloze skýtá Prologis Park Pilsen II pro Nippon Express skvělé zázemí,“ popisuje Dušan Drábek, Associate Director oddělení průmyslových nemovitostí společnosti Savills pro Českou republiku a Slovensko. „Nový pronájem rozšiřující jejich plochu v parku téměř dvojnásobně byl tedy ideálním řešením. Jelikož se jedná o expanzi ve stejné budově, lze jejím prostřednictvím dosáhnout významných provozních synergií.“ Prologis zajistí pro Nippon Express veškerou péči na míru tak, aby podnikání společnosti mohlo díky rozsáhlejšímu prostoru dále nabírat na intenzitě.

Zdroj
Tisková zprávaPrologis

Přečtěte si také

Back to top button