Logistika a sklady

Nové retraky Linde MH

Komfortní, bezpečné a efektivní při ukládání do nejvyšších regálových úrovní.

Společnost Linde Material Handling (Linde MH) představila novou generaci retraků. Modely R14 až R20 s nosností od 1,4 do 2 t mají kompaktní design, který umožňuje výbornou manévrovatelnost a nové vozíky tak zajišťují ještě produktivnější toky zboží ve skladech. Linde MH nabízí široký sortiment modelů díky kombinaci sloupů, šasi a kapacit baterií. Přímo ze sériové produkce mohou být dodávána i specifická řešení dle požadavků zákazníků.
 
Stabilní a bezpečné ve velkých výškách
Nové retraky reprezentují prémiovou třídu pro použití ve skladech. Jsou vhodné nejen pro vychystávání v nízkých patrech regálů, ale zejména pro ukládání palet do vysokých regálových úrovní. Nové vozíky nyní dosáhnou výšky zdvihu až 13 metrů, což zajistí bezpečnou obsluhu dalších ložných míst v horních patrech. To umožňuje nový koncept zdvihového sloupu s masivnějšími profily, které vyztužily sloup a redukovaly jeho výchylky. Nová konstrukce také navýšila zbytkovou nosnost ve velkých výškách o 20 %. Inteligentní uchycení profilů sloupu, vedení řetězů a zdvihových hydraulických válců navíc zajišťuje řidiči optimální výhled.
 
Komfort s nejvyšším standardem
Linde MH se při vývoji nové generace vozíků retrak zaměřila na další vylepšení ergonomie. Výsledkem je snížení zátěže řidiče a zvýšení ochrany jeho zdraví. Řidiči si nyní mohou nastavit jednotku řízení, která obsahuje volant, displej, joystick a loketní opěrku tak, aby co nejvíce vyhovovala jejich tělesným proporcím, a výškově nastavitelná je i řídící konzole. Zvýšila se i úroveň komfortu sedačky. Vibrace způsobené nerovnostmi jízdní dráhy, rázy nebo nekvalitními povrchy podlah jsou nyní absorbovány bez přenosu na operátora díky vzduchově odpruženým sedačkám, které navíc dovolují nastavení výšky sedáku v rozmezí 110 milimetrů.
 
V závislosti na hmotnosti řidiče je možná varianta automatického polohování sedačky s optimálním nastavením zdvihu odpružení. Inovované odpružení chrání řidiče před nárazy a otřesy také proto, že je pracovní prostor odpružen od zbytku šasi vozíku. Nová sedačka, nastavitelný absorbér rázu při vysunutí a zasunutí sloupu, stabilní sloup s naklápěnou nosnou deskou a displejem s ukazatelem zdvihu nad hodnotu volného zdvihu je součástí sériového vybavení. Odkládací prostory různých velikostí umožňují snadné uložení pracovní pomůcek. Dokumenty tak mohou být na dosah řidiče a díky optimálně integrované přípojce mohou řidiči nabíjet své mobilní telefony během práce.
Ukládání a odebírání nákladů ve velkých výškách je nyní ještě snadnější, protože operátor vozíku má lepší výhled na ramena vidlic a na vlastní náklad.
 
Operátor má volný výhled vzhůru a neomezuje ho ani ochranná mříž. Navíc nové retraky Linde MH mohou být ve volitelné výbavě opatřeny vrchní průhlednou panoramatickou střechou z tvrzeného skla, která chrání řidiče před padajícími předměty. Další bezpečnostní prvky (z nichž některé jsou volitelné) zahrnují např. boční ochrannou zábranu ve výšce ramen, volitelná je položka Linde BlueSpot s LED technologií varující chodce nebo ostatní řidiče před přítomností vozíků ve stísněných a na pozornost náročných prostorech. Standardní systém brždění všech kol ve spolupráci s parkovací brzdou zajišťuje krátkou brzdnou dráhu v případě, že řidič náhle potřebuje zastavit vozík.
 
Nejvyšší úroveň produktivity ve své třídě
Linde MH je lídrem na trhu a vysokou výkonnost nových retraků dokládá i TÜV Nord výkonový test pro retraky. Nové vozíky nabízejí rychlost zdvihu s nákladem až 0,55 m/s (což představuje zvýšení o 41 % v porovnání s předchozí sérií retraků) a nové vozíky mohou zvedat vidlice bez nákladu rychlostí až 0,7 m/s (což představuje zvýšení až o 27 %). Rychlost spouštění vidlic bez nákladu se také zvýšila až na 0,55 m/s, což je zvýšení až o 22 % v porovnání s předchozími sériemi retraků. Pro dosažení co nejoptimálnější spotřeby energie při potřebném výkonu jsou na výběr 3 různá jízdní dynamická nastavení: „Performance“ pro dosažení nejvyššího výkonu, „Efficiency“ pro nejlepší kombinaci manipulačního výkonu a spotřeby energie a „Economy“ pro jednoduché aplikace nevyžadující velký výkon.
 
Vynikající variabilita, manévrovatelnost a snadný servis
Díky nové generaci retraků Linde si zákazníci mohou vybrat ze sedmnácti základních modelů zahrnující různé délky a šířky šassi vozíků ve standardu, drive-in nebo mrazírenské verze, variabilní rozměry baterií a stovky variant sloupů.
Konstrukce retraku je navržena tak, aby vyhovovala řidiči. Pozice sedačky byla pootočena o 90°. V kombinaci dvoupedálového ovládání vozíků Linde MH a 180° řízení jsou retraky schopny zatáčet rychle a naprosto přesně. Poloměr zatáčení je minimální, protože hnací kolo je možné polohovat přesně v úhlu 90° ke směru pojezdu.
 
 
Základní informace o Linde Material Handling Česká republika s.r.o.
Linde MH je komplexní dodavatel manipulační techniky a logistických řešení. Dodává nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky, náhradní díly, regály a regálové systémy na míru, poskytuje autorizovaný servis vozíků a komplexní služby poradenství v oblasti manipulační techniky, navrhuje optimalizaci flotily a logistická řešení. Na českém trhu působí od roku 1990, avšak historie společnosti se datuje již od roku 1904. Od roku 2006 je divize Material Handling součástí skupiny KION Group. Hustá síť prodejních a servisních poboček plně pokrývá celé území České republiky – Linde MH disponuje 14 prodejními místy a více než dvěma desítkami servisních míst.  Společnost Linde MH ČR je certifikována pro systém managementu dle EN ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004 a BS OHSAS 18001:2007. 
 

Přečtěte si také

Back to top button