Logistika a sklady

Novinky v areálu JAPO Transport

Novinky v areálu JAPO Transport. V březnu se poprvé koplo do země a dnes už hala téměř stojí. V rozlehlém areálu firmy JAPO bude na konci roku dostavěna nová budova s širokými možnostmi pro skladování.

Neobvyklou zvláštností, kterou se v Brně chlubí jen pár budov, bude možnost parkování kamionů na střeše budovy. Očekávané dostavění haly je na konci tohoto roku. 

Rychleji, než se čekalo

Když na jaře začala stavba nové haly o rozloze 5 000 m2, asi málokdo by si tipl, že její výstavba, vzhledem k technologické náročnosti, bude probíhat v rychlém tempu. V areálu JAPO Transport s přímým napojením na D1 se tak jedná o třetí halu, která bude sloužit ke skladování zboží s celkovým počtem 8 000 – 10 000 paletových míst. 

Možnost parkování na střeše budovy v Brně samo o sobě není unikátem. Ovšem čím se od ostatních staveb se střešním parkováním tato liší je její nosnost. Jediným podobným případem je Ústřední autobusové nádraží Zvonařka. Parkovací stání pro 45 kamionů bude sloužit nejen pro vozy firmy JAPO, ale i pro nákladní automobily firem, se kterými spolupracují. A zaparkovat na střechu tolik tun už je opravdu něco, čím se JAPO může pyšnit jako jediní v ČR a jedni z mála na světě. 

Hala sama o sobě bude plnit tradiční účely pro skladování s využitím moderních technologií, pro naplnění veškerých požadavků zákazníků. Pod piloty vysokými 20 metrů se chystají na balení, přelepování, štítkování či reklamace vašeho zboží. Připraveni budou i na zboží se speciálními podmínkami pro skladovaní v podobě temperovaných skladovacích prostor. 

Areál JAPO Transport se tak rozroste o další multifunkční budovu, která vytvoří zázemí nejen pro jejich zaměstnance a vozy, ale také zboží z vnitrostátní i mezinárodní distribuce. Unikátní výstavba s možností parkování na střeše představuje náročné architektonické řešení s úsporou místa a krok do budoucnosti skladování a transportu. 

Zdroj
JAPO Transport

Přečtěte si také

Back to top button