Logistika a sklady

P3 kupuje od společnosti CA Immo 467 000 m2 skladových ploch a pozemky k další výstavbě

P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, se dohodl se společností CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo) na koupi dvou logistických parků v Polsku a jednoho v Rumunsku o celkové pronajímatelné ploše 467 000 m2.

Součástí transakce, která je podmíněna splněním smluvních podmínek a schválením ze strany regulatorních orgánů, je rovněž koupě téměř 165 hektarů pozemků pro další výstavbu zejména v Polsku a v Rumunsku. 
 
Generální ředitel P3 Ian Worboys uvedl: „Toto portfolio mimořádně kvalitních nemovitostí ve vynikajících lokalitách posiluje naši pozici jednoho z nejvýznamnějších vlastníků logistických nemovitostí v Evropě. Tato transakce následuje po nedávných akvizicích P3 v Itálii a v České republice a odpovídá naší strategii růstu, kterou jsme zahájili v říjnu loňského roku, kdy P3 koupily společnosti TPG a Ivanhoé Cambridge. P3 nyní provozuje moderní logistická a distribuční centra o ploše přesahující 2 900 000 m2 a disponuje jedním z největších portfolií pozemků pro průmyslovou výstavbu v Evropě. Tato akvizice vysoce kvalitních aktiv zároveň zajistí odpovídající cash flow, které našim akcionářům přinese atraktivní výnosy.“  
 
Polský park u města Błonie o rozloze 177 000 m2 se nachází 30 km západně od centra Varšavy a je napojen na dálnici A2, která směřuje do Poznaně a Berlína. Portfolio současných nájemců parku, jako jsou například společnosti Bayer, IBM, Orange, Triumph či on-line prodejce Allegro, plně reflektuje tendenci velkých retailových společností stěhovat se do blízkosti polského hlavního města. Park rovněž disponuje 17 ha pozemků k další výstavbě.  
 
Druhý park leží nedaleko obce Piotrków ve středním Polsku, jihovýchodně od města Lodž. Nabízí prostory o rozloze 75 000 m2 a má přímé silniční spojení do Varšavy, Vratislavi a Katovic. Celková rozloha parku činí 120 ha, přičemž je zde rovněž prostor pro další výstavbu. Mezi nejvýznamnější nájemce patří společnosti Kühne + Nagel, FM Logistic a InPost.  
 
Největším ze tří získaných areálů je bukurešťský park, který je téměř plně obsazen a disponuje 215 000 m2 pronajímatelných ploch a 40 ha pozemků pro další výstavbu. Tento areál je klíčovým centrem pro poskytovatele logistických služeb díky přímému napojení na dálnici A1 směřující na západ a na celoevropský železniční koridor, který spojuje Drážďany a Norimberk s Istanbulem. Poloha parku na hlavním městském okruhu v blízkosti centra Bukureště je atraktivní jak pro společnosti zabývající se e-commerce, mezi jeho nájemce patří například on-line prodejce e-Mag, tak i pro velké nadnárodní společnosti jako Carrefour, Tibbett Logistics, Gebrüder Weis a Interbrands.  
 
„Akvizice parků nedaleko Lodže a Varšavy dále posiluje naši pozici v  Polsku, kde již nyní vlastníme parky v Poznani a Mszczonówě. Spolu s nákupem nejlepšího logistického parku v Rumunsku tyto areály rozšíří naše portfolio ve střední a východní Evropě a vhodně doplní naše nedávné investice. Zároveň nám umožní nabízet našim zákazníkům skladové prostory skutečně v destinacích po celé Evropě,“ dodal Peter Bečár, managing director P3 pro střední a východní Evropu.
 

Přečtěte si také

Back to top button