Logistika a sklady

P3 předala nový distribuční uzel společnosti DHL Express na bratislavském letišti

PointPark Properties (P3), specializovaný investor, developer a správce průmyslových nemovitostí, dokončil a předal nové distribuční centrum postavené na letišti v Bratislavě na míru pro DHL Express, mezinárodního poskytovatele balíkové přepravní služby.

P3 zahájila stavební práce na daném projektu s užitnou plochou 3 400 m² koncem dubna tohoto roku. Ve spolupráci s generálním dodavatelem stavby, firmou INGSTEEL, developer dodržel všechny stanovené termíny a dokončil novou budovu za pouhé 4 měsíce, aby mohla začít instalace vnitřního vybavení.
 
Nový provoz vybudovaný na zelené louce, který kombinuje leteckou a pozemní logistiku, je vybaven plně automatizovaným systémem třídění a odbavování balíků. Asociace na ochranu přepravovaného zboží (Transported Asset Protection Association, TAPA) certifikovala tento systém jako naprosto bezpečný pro nákladní přepravu. Distribuční uzel je přímo propojen s letištní plochou mezinárodního letiště M.R. Štefánika v Bratislavě a je vzdálen pouhých 500 metrů od dálnic, které spojují Slovensko se všemi státy střední a východní Evropy a s  Rakouskem.
 
Daniela Mišurová, ředitelka DHL Express pro Slovensko uvedla: „Trh s expresní leteckou přepravou v regionu střední a východní Evropy i jinde v posledních letech významně rostl a předpokládáme, že tento trend bude dlouhodobě pokračovat. S naším novým distribučním uzlem na bratislavském letišti získala společnost DHL Express vynikající základnu pro prakticky neomezený růst v tomto regionu.”
 
DHL Express působící na Slovensku od roku 1993 disponuje vlastními nákladními letadly, která budou parkovat  hned vedle nové budovy, což umožní velice rychlou překládku zásilek. Nový logistický uzel zvýší operační kapacitu DHL Express v Bratislavě na více než dvojnásobek. Rozšířená kapacita podpoří rychle rostoucí skupiny zákazníků na Slovensku a  poslouží také jako distribuční centrum obsluhující Rakousko a Českou republiku a jako tranzitní uzel pro balkánské státy.
 
Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro Českou republiku a Slovensko uvedl: „Vybudovat takto komplexní distribuční centrum na pozemku velkého letiště bylo výzvou s ohledem na organizaci práce a bezpečnostní pravidla. Naše týmy ve spolupráci s partnerskými firmami všechny tyto výzvy zvládly a budovu pro DHL Express jsme dodali včas. Jsem přesvědčen, že nové distribuční centrum bude velice dobře sloužit svému účelu.”
 

Přečtěte si také

Back to top button