Logistika a sklady

P3 vstupuje na rakouský trh. Koupila průmyslový park v rakouském Bruck an der Leitha a hned ho rozšiřuje

Společně s akvizicí panevropského portfolia logistických nemovitostí Maximus získal singapurský státní majetkový fond GIC, potažmo P3 Logistic Parks, i svůj první park na území Rakouska. První výraznou rakouskou investicí P3 bude expanze a rozšíření logistického parku v Bruck an der Leitha pro klienta WLS – Weindel Logistic Service.

Rakousko bezesporu patří k zemím, které jsou pro logistiku a pro rozvoj celoevropské platformy P3 klíčové. „Díky akvizici a vstupu na rakouský trh jsme získali další zajímavou lokaci, která posílí naše postavení developera a správce vysoce kvalitních nemovitostí a skladů, stejně jako ambice dalšího růstu ve středoevropském regionu,“ říká Peter Jánoši, výkonný ředitel P3 pro Slovensko, do jehož správy nový park spadá.

P3 park v Bruck an der Leitha má výbornou polohu nejen s ohledem na blízkost Vídně, letiště Schwechat nebo slovenské hranice, ale i s ohledem na přímé dálniční napojení na okolní země. „Společně s logisticko-průmyslovým parkem v Lozornu a prvním parkem městského typu u bratislavského letiště, se tak stáváme silným přeshraničním developerem, který v blízkém dosahu tří metropolí – Vídně, Bratislavy a Budapešti – přináší širokou škálu nemovitostí na míru šitých řešení ro nájemce z oblastí e-commerce, retailu, služeb, FMCG, ale i distribuce a výroby,“ dodává Peter Jánoši.

Dlouhodobým nájemcem nově získaného parku v rakouském Bruck an der Leitha je logistická společnost WLS – Weindel Logistic Service. „V parku sídlíme od jeho vybudování v roce 1990. Poskytujeme služby mezinárodním i rakouským klientům z oblastí rychloobrátkového zboží, včetně největších výrobců potravin,“ říká Friedrich Braun, generální ředitel společnosti Weindel Group – Share Management, a dodává: „s P3 Logistic Parks jsme se zároveň dohodli na co nejrychlejším rozšíření parku, protože s růstem našich zákazníků se pojí i náš pozitivní rozvoj.“

Na základě platného stavebního povolení získaného koncem dubna začala P3 s expanzí parku. „Celková rozloha parku po jeho plánovaném rozšíření na konci letošního roku bude 32 000 m2. Budovy splňují kritéria nejvyšší kategorie A, do kterých jsme ekologicky začlenili systém tepelného čerpadla s využitím podzemní vody na vytápění i chlazení, LED osvětlení a střechy jsou připravené na instalaci fotovoltaického systému,“ upřesňuje Peter Jánoši a k dalším rozvojovým aktivitám P3 dodává: „investice a rozšiřování plánujeme nejen v získaných nemovitostech či našich parcích v Lozornu, Bratislavě a Košicích, ale s ohledem na perspektivní lokalitu hledáme další možnosti expanze i na rakouském trhu.“

Přečtěte si také

Back to top button