Logistika a sklady

P3 vstupuje na UK trh

P3 vstupuje na UK trh. Průmyslový developer P3 Logistic Parks rozšířil své aktivity i na trh Velké Británie. Převzetím dvou velmi dobře umístěných průmyslových parků společnosti Segro rozšířil své portfolio o 81 000 m2. V lokalitě Crick získal areál s pronajímatelnou plochou 36 000 m2, dalších 45 000 m2 se nachází v Ketteringu.

„Akvizice těchto dvou průmyslových parků ve Spojeném království je pro P3 významným milníkem, jelikož vstupuje na trh, kde je logistika velmi silným odvětvím. Země britské koruny byly vždy centrem mezinárodního obchodu, a proto jsme nadšeni, že můžeme nabídnout naši expertízu a zdroje pro pokrytí rozvíjejících se potřeb byznysu v tomto regionu,“ prohlásil Frank Pörschke, generální ředitel P3 Logistic Parks. 

Přečtěte si také

Nově získané nemovitosti se nachází ve „zlatém trojúhelníku“ a jsou napojeny na hlavní dopravní tepny i klíčová centra průmyslu Velké Británie. Všechny budovy byly postaveny po roce 2010 ve standardu A a mají certifikaci BREEAM Very Good. Parky jsou plně obsazeny třemi nájemci. 

P3 při vstupu na trh Spojeného království spolupracuje se společností Roebuck, institucionálním panevropským investičním manažerem specializujícím se na evropský logistický sektor. Ten bude díky svým rozsáhlým zkušenostem spravovat v počáteční fázi expanze P3 do UK obě aktiva.

„Vstup P3 na britský trh odráží naši dlouhodobou vizi a strategické plány růstu. Tato logistická aktiva jsme vybrali s velkou pečlivostí a v souladu s naším závazkem poskytovat našim zákazníkům vynikající kvalitu služeb, provozní efektivitu a udržitelnost,“ popsal Otis Spencer, investiční ředitel P3 Logistic Parks.

Výkonný ředitel pro investice skupiny SEGRO David Proctor k tomu dodal: „Tyto relativně malé podíly byly určeny k prodeji v blízkém až střednědobém horizontu, což nám umožnilo přinést kapitál do našeho úspěšného rozvojového programu. Tato akvizice také ukazuje pokračující investiční přitažlivost vysoce kvalitních logistických aktiv po významné korekci ocenění, ke které došlo v posledním roce.“

Na uzavření transakce se na straně P3 podílela Colliers a na straně Segro DTRE a ACRE. „Tyto akvizice jsou dobrou zprávou, kterou trh potřebuje. Je to jasná ukázka toho, že chuť investorů po aktivech v klíčových lokalitách s dlouhodobým růstem a příležitostmi pro výkonnost ESG přetrvává. Těší nás, že jsme P3 mohli pomoci rozšířit se na nový trh a poskytnout jí cílené poradenství při expanzi do nové jurisdikce,“ uvedl Ed Plumley, ředitel EMEA Capital Markets v Colliers. 

Zdroj
P3

Přečtěte si také

Back to top button