Logistika a sklady

P3 zahájila výstavbu nové haly pro logistickou společnost NIKA Chrudim

Společnost P3, vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí, zahájila výstavbu nové logistické haly o rozloze 7 096 m2 pro českého dopravce NIKA Chrudim v parku P3 Liberec.

V budově bude 561 m2 kancelářských prostor. Dokončení stavby je naplánováno na červenec tohoto roku. NIKA Chrudim je v parku P3 Liberec dlouhodobým nájemcem.
 
V současné době si pronajímá prostory v budově H7, kterou sdílí s jedním ze svých klientů, společností Knorr-Bremse – celosvětovým leaderem ve výrobě brzdicích systémů pro železniční a užitková vozidla. Hlavním impulsem pro stěhování byl dlouhodobý růst a expanze obou firem. Německá Knorr-Bremse bude nyní potřebovat celou plochu haly sdílené se společností NIKA Chrudim. Ta se proto rozhodla k přestěhování do zcela nové budovy s označením H6.
 
„Jsme rádi, že se našim nájemcům daří a že jsme schopni nabídnout jim řešení pro jejich expanzi. Knorr-Bremse a NIKA Chrudim jsou krásným příkladem synergického růstu výrobní firmy a logistického providera,“ řekl Tomáš Míček, Country Head P3 pro Českou republiku.
 
Radovan Voda, generální ředitel NIKA Chrudim, uvedl: „P3 Liberec nám nabízí skvělou strategickou pozici, neboť řada našich klientů působí v jeho okolí. Právě díky snadnému přístupu k zákazníkům jak z České republiky, tak z Německa, je pro nás tento logistický areál ideální.“
 
Společnost NIKA Chrudim s.r.o. je soukromá česká dopravní společnost s dlouholetými zkušenostmi v oblasti národní a mezinárodní dopravy, spedice, skladovací a dopravní logistiky. Vozový park společnosti čítá více než 180 vozidel různých typů, což jí umožňuje poskytnout svým klientům vždy dopravní prostředek vyhovující jejich požadavkům.
 
P3 park Liberec je situován severně od průmyslové zóny Liberce, v těsné blízkosti rychlostní silnice R10 na trase Praha–Drážďany. S centrem města jej pojí kvalitní dopravní spojení. Výstavba parku byla zahájena v roce 2008 a v současnosti ho tvoří šest budov.
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button