Logistika a sklady

Panattoni je největší evropský stavitel. Po páté za sebou

Společnost Panattoni po páté za sebou potvrdila pozici evropského lídra ve stavbě industriálních zón. Umístila se opět na prvním místě v žebříčku největších v prestižním magazínu PropertyEU.

Během období 2018-2020 společnost dokázala vybudovat na 6 400 000 m2moderních průmyslových prostor po celé Evropě.  Silné postavení Panattoni na evropském trhu spočívá v posledních letech především v schopnosti dobře předvídat trendy na trhu a skvělé reakci na ekonomické výkyvy spojené s pandemií.

„Získat titul největšího evropského stavitele průmyslových zón po paté za sebou dokazuje, že naše společnost nadále posiluje na evropském trhu. To potvrzuje, že přijatý směr rozvoje společnosti je správný. Hlavní roli v úspěchu sehrál nárůst e-commerce, který markantně navýšila také pandemie covidu-19. Automatizovaná centra postavená pro tento sektor tvoří už 35 % všech našich projektů. Dále se také dobře daří průmyslovým zónám „poslední míle“, které vznikají v Německu, Velké Británii a Polsku,“ vysvětluje Robert Dobrzycki, CEO společnosti Panattoni.

„Přibližně 25 % našich projektů jsou technologicky vyspělá skladovací zařízení, která realizujeme přesně na míru klienta. Během pandemie také došlo k přerušení klasického zásobovacího systému mezi kontinenty, a proto se řada společností rozhodla přemístit část svých výrobních podniků do Evropy, aby byli blíže svým zákazníkům. Z toho začala těžit díky své poloze a dobré dopravní infrastruktuře především střední Evropa, kde hlavně působíme,“ dodává Dobrzycki.

Klíč k úspěchu Panattoni nespočívá jen v precizní analýze trhu, ale také v implementaci udržitelného rozvoje jako hlavního bodu jejich strategie rozvoje společnosti. Toto rozhodnutí přivedlo společnost mezi lídry enviromentálních změn v oblasti průmyslové výstavby. Panattoni poskytuje klientům ekologická řešení, která pomáhají snižovat emise CO2, spotřebu energie a spotřebu vody. Účinnost této strategie potvrzuje také získávání vysokého hodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM pro projekty, které společnost realizuje po celé Evropě. Takový přístup oceňují klienti i široká veřejnost.

„Moc mě těší, že pobočka v Česku a na Slovensku přispěla k celkovému úspěchu Panattoni v Evropě a k upevnění pozice nejaktivnějšího stavitele průmyslových a logistických zón na starém kontinentě. Právě v období pandemie se ukázalo začlenění do evropských logistických a výrobních řetězců jako zásadní pro kontinuální zásobování našich občanů. Průmyslové podnikatelské nemovitosti potvrdily svojí funkci kritické infrastruktury státu,“ potvrzuje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a SR.

Za více než 15 let působení na evropském trhu společnost Panattoni dokončila projekty o celkové ploše více než 12 000 000 m2. Na této celkové ploše se nachází skladová zařízení vytvořená přesně pro daného klienta a také specializovaná logistická centra určená pro přední hráče na e-commerce trhu (zabírající více jak 200 000 m2 z celkové plochy). Společnost patří také k poskytovatelům prostor k pronájmu ve vlastních průmyslových zónách, které se nachází na dopravně atraktivních místech včetně měst. Panattoni dlouhodobě funguje na trzích v Polsku, Německu, Velké Británii, České republice, Španělsku, Nizozemsku a na Slovensku.

Přečtěte si také

Back to top button