Logistika a sklady

Panattoni má za sebou rekordní rok

Rok 2021 byl pro Panattoni opravdu úspěšný, nejviditelnější úspěch se týká v podpisech a prodlužovaní smluv, jejichž součet v realitě znamenal přes 530 000 m2 pronajaté plochy. Rekordy ale padaly i v oblasti nové výstavby.

Z hlediska objemu nové výstavby bylo pro Panattoni rekordní zejména druhé pololetí, přičemž ve třetím kvartálu 2021 měla společnost ve výstavbě 296 000 m2 průmyslové plochy. Díky tomu se v tomto období stala nejaktivnějším průmyslovým stavitelem na českém trhu. Velmi zdařilý byl rovněž čtvrtý kvartál, který předznamenal překonání vlastního rekordu kdy společnost celkově stavěla v devíti různých lokalitách na 352 000 m2.

Velmi významným počinem loňského roku bylo zahájení výstavby nejmodernějšího robotického centra pro společnost Amazon v Kojetíně na Přerovsku. Jde o první vícepodlažní budovu třídy A, která je z hlediska pronajímatelné plochy největší v České republice. Čtyřpodlažní budova s rekordní skladovací plochou téměř 190 000 m2 roste na brownfieldu po bývalých usazovacích nádržích zaniklého cukrovaru.

„Podařilo se nám být jedním z nejaktivnějších stavitelů průmyslových ploch v České republice, což dokazuje i počet zahájených výstaveb v pěti zcela nových lokalitách. V roce 2021 jsme začali stavět v Kojetíně, Ostrově, Teplicích, Týništi nad Orlicí a ve Zdicích. V prvním pololetí tohoto roku zahájíme výstavbu nejmodernější haly na výrobu vysokozdvižných vozíků pro společnost Jungheinrich v Chomutově. V tomto případě jde dokonce o největší předpronájem pro výrobní společnost v Čechách za posledních 10 let,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Pavel Sovička

Pozici lídra v oblasti udržitelného rozvoje a využívání moderních technologií společnost Panattoni potvrdila už v minulém roce. A to jako první stavitel průmyslových nemovitostí, který zavádí úroveň Excellent do standardu výstavby v rámci certifikace BREEAM New Construction.

Loňský rok byl obdobím řady pozitivních změn a novinek i v rámci české pobočky společnosti Panattoni. Pronájmem dodatečných 550 m2 moderních prostor v Paláci Špork a nábor nových zaměstnanců znamenal pro společnost další expanzi. Zajímavé novinky se odehrály i v globálním měřítku, kdy se rozšířilo zastoupení společnosti v rámci Evropy. Ke kancelářím v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Nizozemí se přidaly tři nové pobočky Panattoni v Maďarsku, Francii a Švédsku.

Přečtěte si také

Back to top button