Logistika a sklady

Panattoni potvrzuje pozici lídra

Panattoni potvrzuje pozici lídra. Budova společnosti Shape Corp. v Panattoni Parku Pilsen West II získala nejvyšší stupeň hodnocení udržitelnosti na úrovni Outstanding v rámci přísné mezinárodní certifikace BREEAM New Construction.

Hala se nachází v Nýřanech na území bývalého brownfieldu a vyznačuje se moderními technologiemi i výjimečným zázemím pro zaměstnance. Developerem projektu je společnost Panattoni, investorem skupina AEW.

Společnost Shape Corp. se zaměřuje se na pokročilý vývoj a výrobu systémů se zaměřením na snižování hmotnosti automobilů, jako jsou deformační zóny nebo konstrukční prvky karoserií. Moderní hala, kterou využívá v Panattoni Parku Pilsen West II splňuje nejpřísnější požadavky udržitelnosti a v rámci mezinárodní ekologické certifikace BREEAM New Construction získala skóre 88,1. Tím i nejvyšší možnou známku hodnocení na stupni Outstanding. V nové moderní zóně jsou nainstalovány fotovoltaické panely, po dokončení dosáhne výkon elektrárny 2 MWp, což odpovídá požadavkům nájemce. V areálu jsou také nabíjecí stanice pro elektromobily nebo hmyzí hotel. Hala disponuje i pokročilým systémem filtrace vzduchu TCL pro zajištění kvality vnitřního ovzduší a ke splachování se používá dešťová voda.

„Udržitelnost je velmi důležitou hodnotou naší společnosti. Chtěli jsme, aby náš nový závod v Nýřanech v tomto ohledu představoval naprostou světovou špičku. Nejvyšší stupeň certifikace BREEAM New Construction potvrzuje, že se nám to podařilo. Shape Corp. je tak na správné cestě dosáhnout svého cíle – uhlíkové neutrality do roku 2025,” říká Stephanie Ducroux-Bernache, Managing Director of Shape Europe.

Budova nabízí výjimečné zázemí pro zaměstnance. Disponuje vnitřní posilovnou, jídelnou a venkovním otevřeným prostorem s místy k sezení a odpočinku. Pracovníci mohou také využívat systém sdílení automobilů. Pro uživatele budovy, kteří dojíždějí do práce na kolech, je k dispozici kompletní zázemí – například venkovní stojany pro 40 kol v přístřešku vybaveném umělým osvětlením.

Z mého pohledu se udržitelnost již nedá nazývat trendem současné doby. Je to prostě realita, se kterou my v Panattoni pracujeme už přes deset let a jsme pyšní, že dokážeme postavit tak skvělé projekty jako v případě Panattoni Parku Pilsen West II. Hala společnosti Shape Corp. navíc skvěle naplňuje celou zkratku ESG. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí nabízí skvělé zázemí pro zaměstnance, a i vzájemná spolupráce s místní samosprávou byla naprosto příkladná,” říká Klára Sobotková, Regional Development Director, Panattoni.

Panattoni Park Pilsen West II leží v Nýřanech na území bývalého brownfieldu, který byl v průběhu uplynulých 200 let využíván jako důl, uhelná elektrárna, betonárna a potravinářský závod. Nabízí vynikající dopravní spojení s Německem i Českou republikou prostřednictvím blízké dálnice D5 a sítí německých dálnic A6/A93/A9 do Norimberku, Regensburgu a Mnichova.

Celkem má Panattoni v českém portfoliu 37 certifikovaných budov dle BREEAM New Construction. Nejvyšší stupeň certifikace na úrovni Outstanding získalo 5 budov v zónách: Panattoni Park Cheb SouthPanattoni Park StříbroPanattoni Park Kojetín a Panattoni Park Pilsen West II. Hala společnosti AUTODOC v Panattoni Parku Cheb South, dokonce nedávno obdržela rekordní skóre 94,2 procenta dle BREEAM 2016 New Construction, čímž se stala nejudržitelnějsí průmyslovou budovou světa. 

Zdroj
Panattoni

Přečtěte si také

Back to top button