Logistika a sklady

Panattoni s Tchibo přepisovalo rekordy

Největší transakci na trhu průmyslových nemovitostí v prvním čtvrtletí roku 2021 uzavřela Panattoni se  společností Tchibo pro její distribuční centrum v Chebu. Obě strany se dohodly na expanzi stávající haly v industriální zóně Panattoni Park Cheb na celkových 102 200 m2.

Toto rozšíření prostor spolu s prodloužením nájmu se stalo historicky druhou největší transakcí svého druhu na území České republiky. Zařadila se tak v pomyslném žebříčku na druhé místo za distribuční centrum Amazonu v Panattoni Park Prague Airport u středočeské Dobrovíze. Moderní halu financuje a chebskou industriální zónu vlastní investor Accolade.

Distribuční centrum Tchibo slouží ke skladování, vychystávání a rozesílání zboží koncovým spotřebitelům do sedmi zemí Evropy. Po rozšíření haly bude Tchibo moci nakládat s více než 50 000 paletovými místy, což společnosti zajistí dostatečnou kapacitu i během špičky před vánočními svátky. Expanze haly aspiruje na hodnocení „Excellent“ v rámci prestižní ekologické certifikace BREEAM New Construction dle nejnovějších standardů.

Přečtěte si také

Back to top button