Logistika a sklady

Pharma Network – Yusen Logistics rozšiřuje svou logistickou síť pro sektor farmacie

Společnost Yusen Logistics rozšiřuje svou logistickou síť pro sektor farmacie, tzv. Pharma Network, o přepravy farmaceutických výrobků finálním příjemcům napříč Evropou.

Prostřednictvím služby Pharma Network zajišťuje Yusen Logistics dodávky koncovým příjemcům z farmateutické oblasti – velkoobchody nebo vakcinační centra, nemocnice, lékárny, lékaři, celkem do sedmi zemí. Jsou jimi Rakousko, Dánsko, Francie, Itálie, Španělsko, Velká Británie a Belgie, během tohoto roku bude následovat ještě Polsko.
 
U výrobců léčiv stále stoupá poptávka po inovativních (end-to-end) řešeních přepravy produktů napříč celým dodavatelským řetězcem za dodržení přísného teplotního režimu. Dosažení maximální dostupnosti zásob při minimálních rizicích v dodavatelském řetězci je hnacím motorem vzrůstající poptávky. Uvedená služba je určena výhradně pro přísné požadavky farmaceutického průmyslu a zdravotnictví a zahrnuje více než 50.000 doručovacích míst. Yusen v současné době zajišťuje na 20.000 dodávek týdně v rámci 36 zemí.
Control Tower řídící logistickou síť Yusen nabízí zákazníkům širokou škálu benefitů z oblasti řízení smluvních dopravců za účelem maximalizace efektivního nákupu transportních služeb.
 
Provoz je řízen společnými operativními standardy, sledujícími jak kvalitativní, tak interní požadavky zákazníka nutné k zajištění dodávek. IT infrastruktura společnosti Yusen Logistics umožňuje u každého dopravce sledovat a kontrolovat, zda jedná v souladu s požadavky stanovenými směrnicemi SDP. Centralizované řízení dat poskytuje zákazníkům dokonalý přehled až na úroveň jednotlivé položky.
 
Matthew Ray, general manager healthcare společnosti Yusen Logistics, doplňuje: „Tato inovace staví Yusen Logistics do jedinečné pozice v rámci dodavatelských řetězců farmaceutického průmyslu, nabízející kompletní služby od suroviny až k pacientům v celé Evropě.
 
Yusen Pharma Superhighway v tomto roce již smluvně zajišťuje přepravu více než 1,6 milionu palet. Další nárůst se dá očekávat, protože i další výrobci léčiv mají zájem o tyto přepravní služby nabízející mezinárodní pokrytí pod kontrolovanou teplotou s flexibilním řešením splňujícím SDP a ostatní legislativní podmínky.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button