Logistika a sklady

Poslední volný prostor v P3 Prague D6

Poslední volný prostor v P3 Prague D6 zaplní knihy Euromedia Group. Novou halu v P3 Prague D6 si vyhlédla skupina Euromedia Group, lídr knižního trhu provozující síť knihkupectví Luxor, řadu nakladatelství a největší knižní velkoobchod v ČR, pro svůj nový robotizovaný sklad.

Na ploše přes 10 000 m2 instaluje řadu technologií pro automatické samotřídění a vychystávání knih. Přípravy a implementace automatizovaného logistického zázemí si vyžádají několik měsíců. 

Přečtěte si také

Poslední volný prostor v P3

O pronájem haly byl velký zájem, protože podobně velkých ploch v blízkosti Prahy na vyčerpaném trhu průmyslových nemovitostí bylo skutečně jen několik. Jsme moc rádi, že poslední volné plochy ve Stochově obsadí právě společnost Euromedia Group, která halu vybaví zbrusu novými a nadčasovými technologiemi. To bude velmi dobře korespondovat s novou budovou postavenou z nejmodernějších materiálů a s certifikací BREEAM Excellent, zaručující vysoký stupeň udržitelnosti, nízké provozní náklady, energetickou účinnost a zdravé prostředí pro své uživatele,“ hodnotí šéf developmentu české P3 Aleš Zacha. V relativně krátkém období se tak podařilo zcela zaplnit novou halu, kterou k té stávající P3 přistavělo teprve nedávno. 

Hala se do velké míry staví na míru představám nájemce. Chystáme výstavbu nejmodernějšího robotického skladu založeného na technologii AutoStore, kterou dodá společnost Element Logic. S rostoucím počtem zákazníků a poptávkou po zboží se zvyšují nároky na efektivitu a produktivitu, v tom nám pomůže právě robotizace, která přinese i značnou úsporu místa, zefektivnění práce i snížení chybovosti při přípravě zásilekZavedení nejnovějších technologií nám pomůže udržet vysokou kvalitu služeb a budeme se moci dále rozvíjet ke spokojenosti našich zákazníků, zaměstnanců i investorů,“ říká František Mala CEO Euromedia Group.

Atraktivita nabízené lokality a vysoký kvalitativní standard budovy, který bude aspirovat na ocenění BREEAM Excellent, odpovídá objemu investice, kterou nájemce realizuje prostřednictvím instalovaných technologií. Jsme rádi, že se nám i přes omezenou nabídku velkých ploch v okolí Prahy podařilo pro nájemce najít vhodné řešení,“ říká Ivana Watson, realitní konzultantka CBRE pro průmyslové a logistické nemovitosti.

Euromedia Group byla založena v roce 1991 a patří mezi největší firmy podnikající v rámci knižního trhu v České republice. Vlastní nakladatelské značky Kalibr, Ikar, Odeon, Universum, YOLI, Esence, Pragma, Laser, Brána, Listen a Pikola, značku Témbr, která se věnuje produkci audioknih a síť knihkupectví Luxor. Nadto je českou jedničkou v distribuci a provozuje největší knižní velkoobchod v republice, který zásobuje přední řetězce.  

Logistický areál P3 Prague D6 se nachází ve středočeském Stochově. Pyšní se skvělou dopravní dostupností z Prahy a Kladna. Díky blízkosti dálnice D6 z/do Karlových Varů nebo Lipska vhodně doplňuje portfolio parků P3 v širším okolí Prahy.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button